دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
خودورهایی که توسط طبیعت بلعیده می شوند + تصویر
۰۵:۳۸ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
کرمان 2

خودورهایی که توسط طبیعت بلعیده می شوند + تصویر

پرشین خودرو: فاجعه اتمی فوکوشیما در تاریخ یازدهم مارس سال 2011 به دنبال زلزله 9 ریشتری و سونامی در نیروگاه هسته ای شماره 1 فوکوشیما اتفاق افتاد. زلزله منجر به از کار افتادن ماشین آلات نیروگاه و نشت مواد رادیو اکتیو شده بود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از عصرایران، تحقیقات ژاپنی ها حاکی از آن بوده که تا مسافت 30 الی 50 کیلومتری محل وقوع حادثه، سطح سزیوم رادیو اکتیو به میزان قابل توجهی بالا رفته است و از این رو، هر آنچه آلوده شده بود، به حال خود رها شد.

این حادثه را پس از چرنوبیل، بزرگ ترین فاجعه اتمی دنیا به شمار می آورند.

گزارشی از حال و روز این منطقه که در روزگاری نه چندان دور، پر از زندگی و حرکت بود را ببینید:خودرو

 

خودرو

 


به علت احتمال بالای انتشار اشعه تا شعاع 20 کیلومتری نیروگاه، دستور تخلیه منطقه صادر شد. حتی هم اکنون نیز ساختمان های فوکوشیما خالی از سکنه هستند. خودروهای حاضر در محل حادثه هم از این وضعیت مستثنی نبوده و همانطور به حال خود رها شده اند و منظره متفاوتی را ایجاد کرده اند. با وجود آن كه تنها چند سال از فاجعه فوكوشیما گذشته است، طبیعت منطقه راه خود را به ساختمان ها، خیابان ها و خودروهای رها شده باز كرده و در حال بلعیدن آن ها است. در حال حاضر خودروهای بسیاری كه از زمان وقوع فاجعه رها شده بودند، تبدیل به بخشی از طبیعت وحشی منطقه شده اند.
 

خودرو

 


خودرو

 

 

خودرو طبیعتتصاویر خبری از منطقه صدها خودرو با مدل های متنوع را نشان می دهد که در خیابان ها و پارکینگ های خالی به حال خود رها شده اند. مواد رادیو اکتیو به جان این خودروها نیز نفوذ کرده و آنها را آلوده ساخته است. تحقیقات ژاپنی ها نیز حاکی از آن بوده که تا مسافت 30 الی 50 کیلومتری محل وقوع حادثه، سطح سزیم رادیو اکتیو به میزان قابل توجهی بالا رفته است. از این موضوع می توان نتیجه گرفت که رها سازی خودروها پس از رخداد فاجعه فوکوشیما، تصمیمی عاقلانه بوده است.

 

 

خودرو

 

 

خودرو

 

 

خودرو

نظر بینندگان
!
!
!