پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
امسال خبری از خرمای درجه یک نیست
۱۷:۲۵ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
اجاره خودرو

امسال خبری از خرمای درجه یک نیست

پرشین خودرو: مدیر اداره جهاد کشاورزی آبادان گفت: تولید خرمای درجه یک به دلیل مسایل کمبود آب بسیار اندک بوده است و حجم عمده‌ای از خرمایی که از کشاوزان خریدرای می‌شود، درجه 2 و 3 خواهد بود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، ناجی شعیب زاده با اشاره به خرید خرما از نخلستان‌های این شهرستان، اظهار کرد: تا کنون حدود 500 تن خرما در قالب حمایتی و توافقی از کشاورزان خریداری شده است.

وی افزود: امسال پیش بینی می‌کنیم که حدود 10 تا 12 هزار تن خرما از کشاورزان خرمشهری خریداری شود و بر این اساس پیش بینی می‌شود که کار خرید خرما تا پایان مهرماه ادامه داشته باشد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی آبادان با بیان این‌که با توجه به مسایلی که در بحث کمبود آب در خرمشهر وجود داشت امسال کیفیت خرما خیلی مطلوب نیست، تصریح کرد: یک مرکز خرید، عملیات خرید خرما را در خرمشهر به عهده دارد و خرمای کشاورزان را از آن‌ها خریداری می‌کند.

شعیب زاده عنوان کرد: بیشتر خرمایی که تاکنون از کشاورزان خریداری شده است، خرمایی با کیفیت‌های درجه 2 و 3 هستند. تولید خرمای درجه یک به دلیل مسایل کمبود آب بسیار اندک بوده است و حجم عمده‌ای از خرمایی که از کشاوزان خریداری می‌شود، درجه 2 و 3 خواهد بود.

برچسب ها:
خرماکشاورزی
نظر بینندگان
!
!
!