پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
حمله ناسا به تهدیدات فرازمینی
۲۲:۱۷ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
اجاره خودرو

حمله ناسا به تهدیدات فرازمینی

پرشین خودرو: لیندلی جانسون رئیس امور دفاع زمینی ناسا در گفتگویی اعلام کرده این سازمان در برابر تهدیدات فرازمینی خطرناک مانند خطر برخورد سیارک ها به حمله هسته ای متوسل می شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، وی که در گذشته در نیروی هوایی ارتش آمریکا مشغول به فعالیت بوده معتقد است باید کره زمین را برای دفاع در برابر تهدیدات ناشی از اشیای نزدیک زمین که ممکن است به آن برخورد کنند، آماده کرد.

به گفته وی در برابر این اشیا تهدیدکننده باید به سه روش متوسل شد: خارج کردن آنها از مسیر اصلی برای جلوگیری از برخورد با زمین، استفاده از یک فضاپیما برای تغییر مسیر این تهدیدات با ایجاد جاذبه مصنوعی و در نهایت استفاده از گزینه هسته ای برای نابود کردن آنها.

 

ناسا

 

 


جانسون افزوده که در حال حاضر آزمایشی موسوم به دارت در حال انجام است تا مشخص شود چه نوع تهدیدات فرازمینی قابل منحرف کردن هستند و با کدام یک باید به شیوه دیگری برخورد شود.

این مدیر ناسا همچنین از افزایش بودجه مقابله با تهدیدات فرازمینی در این سازمان خبر داده است. به گفته وی این بودجه از ۶۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ به ۱۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ افزایش می یابد و ۹۸ میلیون دلار از این رقم به طور خاص به آزمایش های مرتبط با دارت اختصاص می یابد.

نظر بینندگان
!
!
!