چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۹ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
۵۰ درصد هواپیماهای کشور فرسوده هستند
۱۱:۰۹ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
اجاره خودرو

۵۰ درصد هواپیماهای کشور فرسوده هستند

پرشین خودرو: نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از فرسودگی ۵۰ درصدی هواپیماهای کشور انتقاد کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، سیداحسن علوی  نسبت به فرسوده بودن ناوگان هوایی کشور هشدار داد و گفت: یکی از مشکلات کنونی حوزه هواپیمایی کشور، فرسودگی این ناوگان هستند، که این مسئله ضمن اینکه خطرات بسیاری را برای مسافران به دنبال داشته، موجب شده که هزینه نگهداری ناوگان هواپیمایی بسیار بالا برود.


50 درصد هواپیماهای ایرلاین ها فرسوده هستند

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش های واصله، بیش از 50 درصد هواپیماهای ایرلاین ها فرسوده بوده و عملا زمین گیر شده اند.


وی ادامه داد: بعد از برجام امیدوار به نوسازی ناوگان هواپیمایی از طریق انعقاد قرارداد با بوئینگ و ایرباس بودیم، اما متأسفانه با اقدام تحریمی آمریکا، تمام اقدامات متوقف شد، حال در شرایط کنونی وزارت راه و شهرسازی باید تمهیدات ویژه ای را برای جایگزینی هواپیماهای فرسوده بیاندیشد.

 

هواپیمایی کشور

 

اجاره مدت دار هواپیما بهترین راه کار برای نوسازی ناوگان هواپیمایی

علوی تصریح کرد: در شرایط کنونی با توجه به اینکه فرآیند خرید هواپیمای نو از کشورهای خارجی بسیار سخت و دشوار شده، بهترین راه برای تأمین نیازهای ناوگان هوایی کشور، اجاره مدت دار هواپیما از کشورهای دیگر است.

ضرورت خرید هواپیماهای دست دوم در حد نو

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: خرید هواپیماهای دست دوم در حد نو نیز یکی دیگر از راهکارها برای تأمین نیاز کشور است، تا بخشی از هواپیماهای فرسوده از فرآیند استفاده خارج شده و هواپیماهای جدید جایگزین آن شود.

هواپیماهای روسی برای خرید قابل اعتماد نیستند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من تمرکز کشور برای خرید هواپیما باید بر روی شرکت های معتبری مانند ایرباس باشد، از این رو روند خرید باید از کانال های دیگر صورت گیرد، البته بحث خرید هواپیماهای روسی نیز مطرح بود که به نظر من این هواپیماها قابل اطمینان نیستند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!