پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
توزیع لاستیک در بندر امام(ره) و چند استان‌ آٰغاز شد
۱۱:۳۷ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
اجاره خودرو
حسن‌نیا به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

توزیع لاستیک در بندر امام(ره) و چند استان‌ آٰغاز شد

پرشین خودرو: رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به آغاز توزیع لاستیک در بندر شهید رجایی از روز گذشته، از آٰغاز توزیع لاستیک در بندر امام خمینی (ره) و استان‌های بزرگ در هفته جاری خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا با اشاره به تدابیر اتخاذ شده در خصوص مدیریت تأمین لاستیک مورد نیاز ناوگان حمل و نقل جاده‌ای اظهار داشت: طی چند روز آینده توزیع لاستیک با نرخ دولتی در بندر امام خمینی (ره) و استان‌های بزرگ آغاز خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم گمرک بتواند طی چند روز آینده لاستیک مورد نیاز رانندگان را در بازار تزریق کند تا طی دو هفته آینده بخشی از مشکلات آن‌ها برطرف شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده در سطح وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور و دولت، روز گذشته توزیع لاستیک در پایانه بندرعباس شروع شد و رانندگان می‌توانند از طریق انجمن‌های صنفی مربوطه و ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نسبت به خرید لاستیک اقدام کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به برگزاری جلسه‌ بررسی مسئله لاستیک موردنیاز ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای و مشکلات رانندگان با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری بیان داشت: در این جلسه برای برون‌رفت از مشکلات چهار راهکار ارائه شد.

وی ادامه داد: بر این اساس قرار شدتعداد ۱۳ هزار حلقه لاستیک موجود در انبار تملیکی در اختیار سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای توزیع در پایانه‌ها قرار گیرد.

 

لاستیک

 


حسن نیا افزود: همچنین قرار شد حدود ۱۳۰ کانتینر حاوی لاستیک واقع در گمرک بندرعباس و بندر بوشهر، ظرف یک هفته ترخیص و جهت توزیع بین رانندگان تحویل بازار شود تا در اختیار رانندگان قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مقرر شد، توان داخلی تولید لاستیک در جهت تأمین بخشی از نیاز رانندگان و توزیع در چرخه حمل‌ونقل جاده‌ای مدیریت شود، ادامه داد: تأمین ارز مورد نیاز برای واردات آنی لاستیک با هدف جلوگیری از انقطاع توزیع لاستیک در کشور بنا بر دستور معاون اول رئیس‌جمهوری به بانک مرکزی صورت گیرد.

حسن نیا در ادامه گفت: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در اواخر خردادماه سال جاری وضعیت آینده نیاز رانندگان به لاستیک را پیش‌بینی و وزارت صنعت، معدن و تجارت را در جریان آن قرار داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای کالا ماهانه به ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک نیاز دارد و علی‌رغم تمام پیگیری‌ها از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای طی چند ماه گذشته فقط ۹۰ هزار حلقه لاستیک تأمین شد که سرانجام منجر به روبه‌رو شدن این بخش با چالش جدی شد.

نظر بینندگان
!
!
!