سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
تامین اعتبارات ارزی برای واردات لاستیک
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
اجاره خودرو
وزیر صنعت و معدن خبر داد:

تامین اعتبارات ارزی برای واردات لاستیک

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در شش ماهه اول امسال ۵۲۰ هزار حلقه لاستیک در داخل تولید شد که علاوه بر تامین نیاز خودروسازان که برای خودرو‌های نوی خود نیاز داشتند مابقی آن در شبکه منظم با همکاری سازمان راهداری کشور در اختیار مراکز توزیع لاستیک قرار گرفت.

به گزارش پرشین خودرو  به نقل از میزان، محمد شریعتمداری  با اشاره به تامین نیاز لاستیک کامیون‌داران اظهار کرد: در شش ماهه اول امسال ۵۲۰ هزار حلقه لاستیک در داخل تولید شد که علاوه بر تامین نیاز خودروسازان که برای خودرو‌های نوی خود نیاز داشتند مابقی آن در شبکه منظم با همکاری سازمان راهداری کشور در اختیار مراکز توزیع لاستیک قرار گرفت.

وزیر صنعت افزود: البته این میزان به اندازه کفایت نبوده به دلیل اینکه امسال با تغییرسیاست ارزی مواجه شدیم و گشایش اعتبارات اسنادی برخی از واردکنندگان اصلی که در ابتدا لاستیک در سامانه اول و در گروه یک مورد استفاده قرار می‌گرفت به گروه دو منتقل شد و مجددا به گروه یک انتقال یافت که معطلی برای تامین ارز را به وجود آورد.

وی ادامه داد: طی جلساتی که برگزار شد مقرر شد این امر تسهیل شود و منابع بیشتری در اختیارشان قرار بگیرد.

شریعتمداری افزود: قبلا با توجه به نرخ ارز روند واردات لاستیک به کشور را به طور کامل داشتیم و از طریق بازارچه‌های مرزی بخشی از نیاز‌ها به صورت غیرتجاری وارد می‌شد که با افزایش نرخ ارز صرفه آن‌ها کم شد و به واردات غیرتجاری لطمه وارد کرد.

 

لاستیک

 

وزیر صنعت خاطرنشان کرد: این موضوع تقاضا برای ارز را نسبت به سال قبل به دو برابر افزایش داد. در حالیکه در سال گذشته با ۳۰۰ میلیون دلار می‌شد نیاز کشور به لاستیک را تامین کرد، اما امسال بالغ بر ۷۰۰ میلیون دلار برای این موضوع نیاز است.

وی تصریح کرد: با وجود ۱۲۰ هزار حلقه لاستیک موجود در حوزه گمرکات و کالا‌های متروکه و با همکاری که گمرک و سازمان املاک تملیکی به عمل آورده‌اند در اختیار واحد‌های توزیع‌کننده زیرمجموعه راهداری قرار گرفته است.

شریعتمداری تاکید کرد: علاوه بر ۲۰۰ میلیون دلاری که مقرر شد برای واردات لاستیک اختصاص یابد هر ماه ۸۰ میلیون دلار در اختیار واردکنندگان مجاز لاستیک قرار می‌گیرد تا لاستیک از طریق زیرمجموعه‌های سازمان راهداری در اختیار رانندگان قرار گیرد.

وزیر صنعت در پاسخ به سوالی درباره استعفای خود گفت: استعفا نداده‌ام.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!