چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
دولت به بلیط مسافران یارانه اختصاص دهد
۱۵:۱۰ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
persiakhodro2
عضو کمیسیون عمران مجلس:

دولت به بلیط مسافران یارانه اختصاص دهد

پرشین خودرو.: عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت به جای اختصاص اعتبار و ارز دولتی برای شرکت های حمل و نقل ریلی، باید بخشی از بلیط مسافران را در قالب سوبسید و یارانه پوشش دهد.

به گزارش پرشین خودرو  به نقل از خانه ملت، عبدالکریم حسین زاده د با اشاره به اظهارات مسئولان ناوگان ریلی درباره ضرورت اختصاص ارز دولتی برای تأمین تجهیزات و قطعات قطار، گفت: به نظر من ارز دولتی را نمی توان در تمام امور اختصاص داد، از این رو برای تأمین قطعات قطارهای برون شهری باید راه حل دیگری را اندیشید.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی برای تخصیص ارز باید اولویت بندی صورت گیرد تا حیاتی ترین امور کشور از این اعتبارات بهره‌مند شوند.

عقب ماندن کشور از برنامه های حوزه ریلی/ساخت 25 هزار کیلومتر خط راه آهن طبق برنامه پنجم توسعه

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی بر اساس برنامه پنجم توسعه کل کشور در حوزه ریل، باید 25 هزار کیلومتر خط راه آهن داشته باشیم، اما متأسفانه این موضوع محقق نشده است، بنابر این اگر قرار است که ارز دولتی در این حوزه اختصاص یابد، باید در بخش زیرساختی هزینه شود.

 

حمل ونقل ریلی

 


حسین زاده افزود: امروز اغلب شرکت های حوزه ریلی، خصوصی هستند و این شرکت ها باید با بالا بردن بهره وری و مدیریت منابع و تجهیزات، شرکت ها را به سمت سود آوری سوق بدهند.

اختصاص یارانه به بلیط مسافران قطار ضروری است

این نماینده مردم در مجلس دهم، اختصاص یارانه به بلیط مسافران قطار را بهترین راه کار برای کاهش مشکلات حوزه حمل و نقل ریلی دانست و ادامه داد: دولت به جای اختصاص اعتبار و ارز دولتی برای شرکت های حمل و نقل ریلی، باید بخشی از بلیط مسافران را در قالب سوبسید و یارانه پوشش دهد.

کارت شهروندی کلید پوشش هزینه های ریلی برای اقشار ضعیف جامعه

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در سال های اخیر مباحث بسیاری درباره هدفمندی یارانه و ساماندهی این حوزه مطرح می شود، اما این بخش از دو رویکرد خارج نیست، ما باید یارانه را به صورت مستقیم به دهک های پایین اختصاص دهیم، از این رو برای این کار می توان یک کارت شهروندی تعبیه کرده و آن را برای برای استفاده قشر مورد نظر در حوزه های مختلف ریلی و بخش های دیگر به کار برد./

نظر بینندگان
!
!
!