پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۴۹ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
بهبود سامانه تهویه هوای ترمینال‎های فرودگاه مهرآباد
۱۶:۴۹ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
اجاره خودرو

بهبود سامانه تهویه هوای ترمینال‎های فرودگاه مهرآباد

پرشین خودرو: مدیرکل فرودگاه مهرآباد گفت: با نصب سامانه‎های جدید تهویه هوا در ترمینال‎های فرودگاه مهرآباد موجب شده است ضمن بهبود قابل توجه فضای ترمینال‎ها جلوگیری از هدر رفت انرژی برودتی و حرارتی مصرف انرژی تا ۸۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط‌عمومی فرودگاه مهرآباد، میرسعید صفی‎نیا گفت: پیش از این ترمینال‎های مهرآباد از نظر تهویه هوا و هدر رفت انرژی در شرایط مساعدی قرار نداشت که با اجرای این پروژه سه میلیارد و ۶۰۰ هزار تومانی تحول بسیار خوبی در این زمینه اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه در این پروژه نوسازی و تعویض هواسازها و بهبود زیرساخت‎های فنی- مهندسی با اصلاح كانال‌های رفت و برگشت و پایین آوردن كانال‌های برگشت هوا در ترمینال‌های ۱ و ۲ از سقف به سطح و همچنین کاهش ارتفاع سقف ترمینال‎ها انجام شده است، گفت: این اصلاحات به‌طور طبیعی میزان مصرف انرژی كه برای برودت و حرارت به‌كار می‌رفت را به میزان تقریبی ۸۰ درصد كاهش داده است.

صفی‎نیا با اشاره به اینکه این پروژه از آغاز سال ۹۷ آغاز شد، گفت: این عملیات با همکاری کارشناسان تاسیسات حوزه فنی-مهندسی فرودگاه مهرآباد و اداره کل تجهیزات تسهیلات از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران انجام گرفته است.

در مورد مشخصات فنی این سامانه‎های جدید گفت: پکیج هواساز دو تکه‎ای مجهز به کویل خنک‎کننده با ظرفیت۲۳۱ هزار مترمکعب (BTU) جهت بهبود سیستم تهویه قدیمی و فرسوده ترمینال ۲، یک دستگاه چیلر با ظرفیت ۲۵۰ تن به همراه برج خنک‎کننده نصب و بازسازی دیگ بخار آبگرم به ظرفیت ۱۱۰۰۰kv در موتورخانه انجام شده است که این سیستم فضایی بیش از ۲۳۰ هزار مترمکعب را پوشش می‎دهد.

وی همچنین با اشاره به برنامه آینده این فرودگاه برای نصب یک چیلر ۶۰۰ تنی در ترمینال ۴ گفت: این پروژه در نیمه اول سال ۹۸ عملیاتی خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!