چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
۱۱:۰۸ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
اجاره خودرو
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

راه‌اندازی خط کشتیرانی میان بندر بوشهر و قطر

پرشین خودرو: سیاوش ارجمند زاده گفت: پیگیری‌ها برای راه اندازی خط کشتیرانی میان بندر بوشهر و کشور قطر آغاز شده و امیدواریم بزودی شاهد توافقاتی در این زمینه باشیم

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی بوشهر ،ارجمندزاده مدیر‌کل بنادر و دریانوردی استان در اینباره افزود: برای تحقق این مهم درصدد استفاده از ظرفیت کشتی با قابلیت حمل مسافر و کانتینرهای یخچالی هستیم.


وی بیان کرد: در ماه‌های گذشته با سفر چند هیات قطری به بندر بوشهر زمینه تعامل و همکاری خوبی بین بوشهر و قطر فراهم شده و اکنون فعال سازی این خط کشتیرانی به دنبال تعامل برقرار شده، نوید بخش آینده‌ای روشن فراروی بندر بوشهر است.
 

ارجمندزاده ادامه داد: موضوع صادرات یکی از محورهای اصلی روابط تجاری بوشهر و قطر است که با توجه به ظرفیت‌های قابل توجه صادراتی این استان از جمله مواد معدنی، آبزیان سبزی و صیفی راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی کمک شایانی به این بخش تلقی می‌شود.


وی یادآور شد: امکان حمل کانتینرهای یخچالی از دیگر قابلت‌های کشتی پیش‌بینی شده برای این مسیر دریایی است که در زمینه صادرات مواد فاسد شدنی امتیازی ویژه برای استان بوشهر است.
 

 

خط کشتیرانی

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: با توجه به افزایش قابل توجه صادرات استان بوشهر به بنادر قطر درماه‌های اخیر، راه اندازی خط کشتیرانی صادرات این استان را به میزان چشمگیری افزایش می‌دهد.


ارجمندزاده اشاره کرد: علاوه بر موضوع صادرات گردشگری دریایی نیز از دیگر محورهای مهم در راه اندازی خط کشیرانی بوشهر - قطر محسوب می شود.


وی افزود: راه اندازی این خط می‌تواند آژانس‌های مسافرتی را نیز در این بخش فعال کرده و باتوجه به فاصله نزدیک بوشهر تا بنادر قطر این استان می تواند به عنوان قطب حمل مسافران ایرانی به قطر و بالعکس با استفاده خط دریایی باشد.

نظر بینندگان
!
!
!