دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
صنعت خودروسازی آمریکا تاوان سیاست‌های ترامپ را می‌دهد!
۱۴:۲۴ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
کرمان 2

صنعت خودروسازی آمریکا تاوان سیاست‌های ترامپ را می‌دهد!

پرشین خودرو: جیمز هکت – مدیرعامل شرکت خودروسازی فورد – به تازگی برآورد کرده است که اعمال قانون افزایش تعرفه های واردات از سوی دولت ترامپ، موجب ضرر و زیان یک میلیارد دلاری از سود این شرکت شده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، بعد از آنکه دونالد ترامپ - رئیس جمهور آمریکا - به بهانه حمایت از محصولات آمریکایی و تولید داخلی این کشور و وارد کردن یک ضربه مهلک به اقتصاد چین، دستور قانون تعرفه واردات کالاهای خارجی اعم از محصولات چینی را داد، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه بازار کالاهای مختلف اعم از خودرو و محصولات تکنولوژی پیش‌بینی کردند که اعمال این قانون ضربات جبران‌ناپذیری را به اقتصاد هر دو کشور علی‌الخصوص شرکتهای آمریکایی که در خاک کشور چین کارخانه‌های بزرگ و فعالی دارند، وارد خواهد کرد.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ آمریکایی به منظور کاهش هزینه‌های نهایی و افزایش سودآوری، کارخانه‌های خود را به شهرهای مختلف چین منتقل کرده‌اند و میلیون‌ها کالای تولیدی خود را در این کشور به تولید و فروش می‌رسانند.

با توجه به آنکه بسیاری از شرکت‌ها و غول‌های تکنولوژی آمریکایی در چین کارخانه دارند و یا با بسیاری از شرکت‌های چینی برای تولید و تامین قطعات مورد نیازشان قرارداد همکاری دارند، بنابراین افزایش تعرفه وارداتی که سران این دو کشور برای همدیگر وضع کرده‌اند، می‌تواند تبعات منفی و مخربی را برای اقتصاد آمریکا و چین به همراه داشته باشد.

 

فورد

 


قانون افزایش تعرفه واردات محصولات چینی به ایالات متحده آمریکا شرکت فورد را مجبور به لغو برنامه‌های پیشین خود برای واردات خودروی فورد فوکوس اکتیو (Focus Active) از خط تولید چین کرده است. این خودروساز آمریکایی اوایل سال جاری ۲۰۱۸ میلادی بود که تصمیم گرفت برخی از مدل‌های تولیدی خود را از خط تولیدش خارج کند.

حالا به نظر می‌رسد که تلاش‌های این شرکت برای کاهش هزینه‌های نهایی و تمام شده برای تولید خودرو در آمریکا با اعمال قانون افزایش تعرفه واردات دولت ترامپ همگی نقش بر آب شد چراکه حالا به گفته جیمز هکت مدیرعامل شرکت فورد، این خودروساز آمریکایی یک میلیارد دلار سود عملیاتی خود را تحت تاثیر این قانون از دست خواهد داد و این امر بار دیگر اثبات می‌کند که دستور دونالد ترامپ و شعله افروزی‌های وی در جنگ تجاری چین و ایالات متحده آمریکا بیشتر به ضرر شرکت‌های آمریکایی تمام خواهد شد.

وی در کنفرانس بلومبرگ در نیویورک گفت: قانون افزایش تعرفه‌های فلزات که از سوی ایالات متحده آمریکا وضع شده است، یک میلیارد دلار از سود ما را کاهش داده است و این بدون شک در طول زمان آسیب‌ها و عواقب بیشتری را به دنبال خواهد داشت.

نظر بینندگان
!
!
!