سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
مهرآباد برای برگزاری مانور کامل طرح اضطراری آمادگی دارد
۱۳:۱۶ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
persiakhodro2
مدیرکل فرودگاه مهرآباد:

مهرآباد برای برگزاری مانور کامل طرح اضطراری آمادگی دارد

پرشین خودرو: مدیرکل فرودگاه مهرآباد از برگزاری جلسه آمادگی برای برگزاری مانور طرح اضطراری فرودگاه مهرآباد با حضور معاونان و واحدهای دخیل در برگزاری مانور طرح اضطراری خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط‎عمومی فرودگاه مهرآباد، میرسعید صفی‎نیا با تاکید بر انجام به موقع مانور و رعایت استانداردهای بین‎المللی در مانور طرح اضطراری فرودگاه مهرآباد گفت: این فرودگاه بزرگ و پرترافیک که در طول عمر خود موارد اضطراری و بحرانی زیادی را تجربه کرده است و در مواقع بحرانی کشور بازویی پر توانی برای ارائه خدمات است باید از آمادگی لازم برای مواجهه با شرایط اضطراری برخوردار باشد.

وی گفت: مانورهای رومیزی و محدود پیش‎نیاز مانور طرح اضطراری است و هر كدام از این هماهنگی‎ها به نوعی در ایجاد همبستگی و وحدت عمل میان همه نیروهای شركت كننده از فرودگاهی، امدادی و بهداشتی، نجات و آتشنشانی و نظامی در همه سطوح است.

 

فرودگاه مهرآباد

 


صفی‎نیا در مورد برگزاری مانور طرح اضطراری ادامه داد: این مانور طبق سند بین‎المللی ۹۱۳۷ ایكائو برای آشنایی و هماهنگی بخش‎های درون فرودگاه و همچنین بخش‎های مرتبط در بیرون از فرودگاه انجام و در جلسه‎های هماهنگی آن مانورهای گذشته مرور و ارزیابی می‎شود و نقاط قوت و ضعف مانور مورد نقد و بررسی كارشناسی قرار می‎گیرند و برای سه موضوع فرماندهی، ارتباطات و هماهنگی برنامه‎ریزی می‎شود.

گفتنی است؛ پیش بینی می شود که مانور کامل طرح اضطراری فرودگاه مهرآباد در آبان ۹۷ برگزار شود.

نظر بینندگان
!
!
!