شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۲ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
رب‌ گوجه‌فرنگی افغانستانی در بازار ایران
۱۳:۵۲ | ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
اجاره خودرو

رب‌ گوجه‌فرنگی افغانستانی در بازار ایران

پرشین خودرو: در سایه بی توجهی سازمان حمایت مصرف کنندکان و تولید کنندگان قیمت هر قوطی۸۰۰ گرمی رب گوجه فرنگی در بازار در محدوده ۱۴ هزار تا ۲۷ هزار تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، در سایه بی توجهی سازمان حمایت مصرف کنندکان و تولید کنندگان قیمت هرقوطی ۸۰۰ گرمی رب گوجه فرنگی که در ابتدای سال کمتر از ۶ هزار تومان بود با افزایش قیمت چشمگیری به فروش می‌رسد و هر برند قیمتی را برای محصول خود در نظر می‌گیرد.

قیمت هر رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی با قیمت‌های مانند ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان، ۱۸ هزار تومان، ۲۰ هزار تومان ۲۵ هزار تومان و ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد به تازگی بر روی برخی از بسته‌های رب گوجه فرنگی قیمت مصرف کننده درج نمیشود.

فروش رب گوجه فرنگی بدون قیمت مصرف کننده

گزارش‌های میدانی نیز حاکی از آن است که در برخی از فروشگاه‌ها رب گوجه فرنگی برای عرضه وجود ندارد. یکی از فروشندگان در این باره می‌گوید که کارخانه‌ها بار جدیدی نمی‌آورند و ما نیز برای پاسخگویی به مشتری این محصول را از بازر تهران و بدون قیمت به نرخ ۱۵ هزار تومان خریداری کردیم و ۲۰ هزار تومان می‌فروشیم.

فروشنده دیگری نیز در این ارتباط گفت: یکی از شرکت‌ها به تازگی رب گوجه فرنگی خود را به صورت یک و نیم کیلوگری و با قیمت ۲۰ هزار تومان می‌فروشد و نرخ مناسبی دارد؛ بنابراین گزارش یکی از فروشندکان نیز این محصول را به قیمت‌های درج شده روی محصول که ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می‌رسانند و می‌گوید که هنوز بار جدید نخریده است.

رب گوجه فرنگی افغانی در بازار ایران

بنابراین گزارش به تازگی نیز فیلمی در فضای مجازی منتشر شده و حاکی از آن است که رب افغانی به بازار آمده و به قیمت ۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

درباره دلایل افزایش قیمت رب گوجه‌فرنگی می‌توان به بالا رفتن هزینه‌های بسته‌بندی، افزایش قیمت گوجه‌فرنگی، برخی سودجویی‌ها، افزایش نرخ دلار و توجیه بالای صادرات و بی توجهی مسئولان اشاره کرد.

کاهش ارزش پول ایران باعث شده که صادرات محصولات مختلف از جمله رب گوجه‌فرنگی و خود میوه گوجه‌فرنگی صرفه زیادی داشته باشد. وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کنترل قیمت‌ها صادرات گوجه‌فرنگی را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرده است، اما صادرات رب ادامه دارد. باید در نظر داشت در صورت ممنوعیت صادارت گوجه، باید صادرات پودر گوجه را نیز ممنوع کرد تا دوباره از این راه از کشور خارج نشود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!