پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
روسیه با همراهی عربستان علیه نفت ایران؟!
۱۰:۱۲ | ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
اجاره خودرو

روسیه با همراهی عربستان علیه نفت ایران؟!

پرشین خودرو: خبرگزاری رویترز طی چند وقت اخیر خبرسازی هایی داشته و این بار هم ادعا کرده که وزیر نفت عربستان سعودی در همایش هفته انرژی روسیه با بی اعتنایی به رویکرد اوپک در ثابت نگه داشتن سهمیه تولید اعضا از افزایش تولید نفت حمایت کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از برترین ها، خبرگزاری رویترز طی چند وقت اخیر خبرسازی هایی داشته و این بار هم ادعا کرده که وزیر نفت عربستان سعودی در همایش هفته انرژی روسیه با بی اعتنایی به رویکرد اوپک در ثابت نگه داشتن سهمیه تولید اعضا از افزایش تولید نفت حمایت کرد.

«خالد الفالح» وزیر نفت عربستان در میزگرد عمومی همایش «هفته انرژی روسیه» در مسکو گفت: با آلکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه هر هفته تماس دارم.

وی با بیان اینکه اقدام های ما (عربستان و روسیه) برای ثبات بازار جهانی نقش کلیدی دارد به دیدار چندی پیش ولیعهد این کشور با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اشاره کرد و گفت: دو طرف برای افزایش تولید نفت توافق کردند.

الفالح با بیان اینکه هدف ما متوازن کردن عرضه و تقاضا در بازار جهانی نفت است، ادامه داد: این اقدام برای افزایش سرمایه گذاری در بخش های نفتی لازم است.

وی همچنین تولید نفت عربستان سعودی در ماه گذشته را 10 میلیون و 170 هزار بشکه در روز عنوان کرد و افزود:به همراه روسیه و شرکای دیگر به تعهدات خود در بازار جهانی نفت عمل می کنیم.

الفالح افزایش تولید نفت توسط کشورهای خارج از اوپک را ابزار موثری برای تامین مصرف نفتی بازار جهان خواند و تصریح کرد: سطح تقاضا افزایش یافته و مساله این است که آیا سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در طرح های نفتی آماده هستند.

رضا زندی هم گفت: اگر کسی فکر می‌کند روس‌ها (یا هر کشور دیگری) جدا از منافع‌شان به چیز دیگری می‌اندیشند، سخت در اشتباه است. در تصمیمات بین‌المللی، اشتراک و تضاد منافع است که کشورها را گاه به هم نزدیک و گاهی دور می‌کند. پس «دل بستن روس‌ها در بخش نفت!»، بدون شناخت اشتراک منافع این کشور با سعودی، خطاست.

نظر بینندگان
!
!
!