پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
همکاری هوندا با جنرال موتورز برای تولید ماشین های خودران
۱۳:۰۱ | ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
persiakhodro2
/اختصاصی/

همکاری هوندا با جنرال موتورز برای تولید ماشین های خودران

پرشین خودرو: کمپانی خودروسازی جنرال موتورز برای راه اندازی وسایل نقلیه خودران، با شرکت خودروسازی هوندا همکاری خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، امروزه برای رسیدن به تکنولوژی‌های جدید صنعت خودروسازی بویژه سیستم‌های رانندگی خودکار، سرمایه گذاری بسیار بزرگی لازم است و به همین دلیل شرکت‌های بزرگ خودروسازی با یکدیگر همکاری می‌کنند تا به توسعه و راه اندازی سیستم‌های جدید صنعت خودروسازی و یا حتی پروژه‌های بزرگ این صنعت دست پیدا کنند.

حال باتوجه به همکاری میان خودروسازان بزرگ، اخیرا کمپانی خودروسازی جنرال موتورز هم اعلام کرده است که در راستای توسعه و تولید وسایل نقلیه خودران خود، تصمیم به همکاری با شرکت خودروسازی هوندا دارد.

پیش از هوندا، کمپانی خودروسازی جنرال موتورز همکاری خود را با شرکت آمریکایی "کروز" آغاز کرده است و حالا برای توسعه بهتر پروژه، به همکاری با شرکت خودروسازی هوندا نیاز دارد.

"کالی وگت" مدیرعامل شرکت کروز در ربطه با پروژه مشترک خود با جنرال موتورز و هوندا اعلام کرد: در حال حاضر طرح اولیه ما برای رسیدن به وسایل نقلیه خودران بسیار زیبا، نوآورانه و مهم‌تر از همه کارآمد خواهد بود. این خودرو به مدت 2 سال است که در حال توسعه بوده و این وعده را خواهیم داد که یک تجربه باورنکردنی برای کاربران خود دارد، بویژه اینکه محدودیت‌های حضور راننده در پشت غربیلک فرمان به طور کامل حذف شده است و کاربران می‌توانند بدون دغدغه بر روی صندلی‌های دیگر اتومبیل بنشینند.

همزمان با صحبت‌های "کالی وگت" و همچنین اعلام همکاری هوندا با این دو شرکت، تصویری هم در فضای مجازی منتشر شده است که پروژه در حال توسعه آنان را نشان می‌دهد. یک اتومبیل پیشرفته با ظاهری اتوکشیده که دارای شیشه‌های بزرگ و چراغ‌های LED عمودی است.

به عنوان بخشی از این قرارداد، هوندا در ابتدا مبلغ 750 میلیون دلار سرمایه گذاری در شرکت کروز انجام خواهد داد، این شرکت همچنین به مدت 12 سال آینده در راستای توسعه وسایل نقلیه خودران حدود 2 میلیارد دلار دیگر سرمایه گذاری خواهد کرد و این یعنی در حال حاضر شرکت کروز حدود 14.6 میلیارد دلار ارزش دارد!.
 

نظر بینندگان
!
!
!