سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۴ | ۱۳۹۰/۱۲/۲۷
افزایش ساعت کار مراکز معاینه فنی
۰۹:۱۴ | ۱۳۹۰/۱۲/۲۷
اجاره خودرو

افزایش ساعت کار مراکز معاینه فنی

پرشین خودرو: مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی از افزایش ساعات کاری مراکز معاینه فنی در روزهای پایانی سال خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ضرروت انجام معاینه فنی خودروها با شروع سفرهای نوروزی دوچندان می شود، از اینرو تصمیم بر این شد که ساعات کار این مراکز را به منظور افزایش ظرفیت پذیرش ارتقاء دهیم.

به گزارش «پرشین خودرو»، صدرالدین علی پور ضمن بیان اینکه هم اکنون مراکز معاینه فنی خودروها تا ساعت 18 آمادگی ارائه خدمات را به دارندگان وسایل نقلیه دارند، افزود: پیش بینی شده تا به فراخور افزایش میزان مراجعات، تا هر میزان که لازم باشد ساعات کاری مراکز را ارتقاء دهیم.

به گفته وی، مراکز معاینه فنی در اسفند ماه سال جاری و در پی ارتقای ساعات کاری، افزایش 50 درصدی را در میزان مراجعات تجربه نموده است.

وی انجام فرآیند معاینه فنی را از دو حیث حائز اهمیت دانست و ابراز داشت: انجام معاینه فنی بر روی وسائل نقلیه موجبات تنظیم سیستم سوخت رسانی وسایل را فراهم می آورد و همین امر باعث می شود تا میزان آلاینده های خروجی از خودرو در کنار کاهش مصرف سوخت، به شدت کاهش یابد.

وی انجام تست های لازم جهت حفظ ایمنی خودروها را از دیگر موارد حائز اهمیت در معاینه فنی وسایل نقلیه عنوان کرد و به خبر خودرو گفت: این امر به دلیل شروع سفرهای نوروزی از اهمیت بیشتری برخوردار است چراکه عدم وجود ایمنی در خودرو، منشاء وقوع بسیاری از تصادفات رانندگی در جاده های کشور می باشد.

علیپور در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به فعالیت واحدهای سیار معاینه فنی در برخی از جاده های کشور، گفت: این امر در کشور ما بیشتر جنبه نمادین دارد و انجام معاینه فنی توسط واحدهای سیار در ایران از سطح پایینی برخوردار است.

وی یادآور شد: این در حالیست که هم اکنون در برخی از کشورهای دنیا از خودروهای سیار معاینه فنی که دارای تجهیزات لازم برای انجام این کار می باشند استفاده قابل توجهی می گردد.

وی با بیان اینکه این خودروها از قیمت بالایی برخوردارند افزود: چنانچه بر حسب نیاز استفاده از این نوع خودروها احساس شود، در این راستا گام خواهیم برداشت.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی در ادامه از برخورد بدون اغماض پلیس راهور ناجا با خودروهای فاقد برگه معاینه فنی سخن به میان آورد و گفت: طبق اخبار منتشر شده از پلیس راهور ناجا، این امر مسلم می گردد که پلیس با آن دسته از خودروهایی که فاقد برگه معاینه فنی می باشند، برخورد جدی اعمال خواهد نمود.

وی افزود: از سال آتی بر اساس قانون 5 ساله معاینه فنی، یک سری از خودروها که شامل خودروهای مدل 87 می باشند، به جمع سایر وسایل نقلیه که ملزم به انجام معاینه فنی هستند، افزوده می شوند.

علیپور در خصوص محول شدن تست مخازن سی.ان.جی خودروهای دوگانه سوز به مراکز معاینه فنی خاطرنشان کرد: تحقق چنین امری در مراکز یاد شده مستلزم تهیه تجهیزات و دستگاه های ویژه ای می باشد ضمن آنکه ستاد مرکزی معاینه در این راستا تا کنون ابلاغیه ای دریافت ننموده است.

وی در پایان گفت: چنانچه بودجه لازم جهت این امر اختصاص یابد، می توان مراکزی را برای انجام تست مخازن سی.ان.جی دوگانه سوزها اختصاص داد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
معاینه فنی
نظر بینندگان
!
!
!