سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
طرح « دوست من، اتوبوس » در پایتخت اجرا می‌شود
۱۱:۳۲ | ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
persiakhodro2

طرح « دوست من، اتوبوس » در پایتخت اجرا می‌شود

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از اجرای طرح «دوست من، اتوبوس» در پایانه‌های اتوبوسرانی و خطوط منتخب سرویس مدارس سطح شهر تهران خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، پیمان سنندجی درباره طرح «دوست من، اتوبوس» گفت: همزمان با آغاز هفته ملی کودک، شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در جهت آموزش شهروندی (تهران، شهری دوستدار کودک) در مباحث استفاده بهینه از حمل ونقل عمومی خصوصاً اتوبوس برای کودکان و نوجوانان در رده سنی (۶ تا ۱۲ سال) از تاریخ پانزدهم تا پایان مهر ماه، اقدام به اجرای برنامه‌های متنوع آموزشی از جمله برپایی ایستگاه فرهنگی در پایانه‌ها و ایستگاه‌های اصلی سطح شهر تهران، دیدار مدیران ارشد و اجرایی سامانه‌ها با کودکان و نوجوانان، توجه به تقویت سرویس‌های اتوبوس مدرسه و ... می‌نماید.

 

اتوبوس

 

وی ادامه داد: از مهمترین اهداف اجرای این طرح، توسعه و ترویج مشارکت اجتماعی، نهادینه کردن مهارت‌های خلاقانه در بین کودکان، آماده‌سازی افکار عمومی به‌ویژه کودکان سنین پایه و نوجوانان برای ترویج و توسعه استفاده از حمل‌و نقل عمومی، آشنایی با سیستم‌های هوشمند، آشناسازی کودکان با مزایای حمل‌و نقل عمومیو تکریم شهروندی می‌توان برشمرد.

سنندجی ادامه داد: در این طرح آموزش‌هایی نظیر نحوه سوار و پیاده شدن همراه با رعایت نظم، رعایت نظافت در داخل اتوبوس و ایستگاه‌ها، تکریم افرادسالمند، کم‌توان و معلول، احترام به راننده اتوبوس، توجه به نظافت شخصی و شئونات اجتماعی، حفظ و نگهداری از اتوبوس به‌عنوان اموال عمومی جامعه، توجه به حریم شخصی یکدیگر، اشاعه فرهنگ نوع دوستی از طریق رعایت ادب اجتماعی و فرهنگ لبخند همشهریان، استفاده از کارت بلیت، نظارت همگانی در ارائه خدمات مطلوب، آشنایی با حقوق متقابل شهروندی و ... ارائه می‌گردد.

سنندجی در خاتمه گفت: در روز آغازین طرح، گروهی از دانش آموزان مقطع پیش دبستانی، دبستان و راهنمایی منطقه ۲۰ تهران از ستاد مرکزی شرکت واحد بازدید و با سیستم‌های هوشمند اتوبوسرانی آشنا شدند.

نظر بینندگان
!
!
!