سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سهم 30 درصدی موتورسیکلت سواران در تصادفات رانندگی
۱۶:۵۶ | ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
persiakhodro2

سهم 30 درصدی موتورسیکلت سواران در تصادفات رانندگی

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد : 30 درصد از علل شکل‌گیری تصادفات رانندگی در شش ماهه امسال سال مربوط به موتورسیکلت سواران بوده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری در حاشیه مراسم هشتمین دوره مسابقات مورتوسواری سرعت که به مناسبت هفته ناجا در پیست موتورسواری ورزشگاه آزادی برگزار شد،‌ اظهارکرد: رعایت قوانین و مقررات رانندگی از سوی تمام کاربران ترافیکی نقش موثری در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی دارد.

وی با اشاره به آمار 11 میلیون و 700 دستگاه موتورسیکلت در کشور، خاطرنشان کرد: این سهم از موتورسیکلت ‌سواران، سهم قابل توجهی نیز در حوادث ترافیکی دارند به طوری که 30 درصد از علل شکل‌گیری تصادفات رانندگی در شش ماهه امسال مربوط به موتورسیکلت‌ها بوده است.

 

موتورسواران

 

سردار مهری با بیان اینکه 25 درصد جان باختگان حوادث ترافیکی امسال موتورسیکلت سوار بودند،‌ گفت: در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال‌های گذشته تعداد جان باختگان موتورسیکلت‌ها نیز کاهش یافته است.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه افزایش مهارت موتورسیکلت سواران تاثیر زیادی در کاهش تصادفات مربوط به موتورسیکلت سواران دارد، گفت: ارتقای فرهنگ ترافیک و نحوه استفاده از موتورسیکلت از جمله اهداف پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا است.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را هیجان در پیست و قانون‌مداری در خیابان‌ها و معابر عنوان کرد و گفت: موتورسیکلت سواران باید در خیابان‌ها و معابر از انجام حرکات نمایشی خودداری کنند.

نظر بینندگان
!
!
!