چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
خریداران تعیین کننده قیمت خودرو در بازار شدند! / افت 30 میلیونی قیمت مونتاژی ها در بازار
۱۳:۲۹ | ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
iran zamin2
/اختصاصی/هجوم فروشندگان خودرو به بازار؛

خریداران تعیین کننده قیمت خودرو در بازار شدند! / افت 30 میلیونی قیمت مونتاژی ها در بازار

پرشین خودرو: بازار خودرو در روزهای اخیر سیر نزولی قیمت ها را طی می کند و با وجود نوسانات ارزی، بیشتر افراد در این بازار فروشنده هستند و نگرانی از افت بیش از پیش قیمت ها موجب هجوم فروشندگان به بازار خودرو شده است.

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو، در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو، با بیان این مطلب گفت: کاهش قیمت خودرو همچنان ادامه دارد به طوری تداوم جریان نزولی قیمت ها ، افت 10 تا 30 میلیونی قیمت مونتاژی ها و 10 تا 15 میلیونی داخلی ها را تا این لحظه رقم زده است.

وی تاکید کرد: بسیاری از دارندگان خودرو به دنبال افت نرخ دلار و احتمال ادامه سیر نزولی قیمت دلار در بازار، اقدام به فروش خودرو کردند و همین مساله موجب افت بیشتر قیمت ها در بازار شده است.

وی افزود: با وجود ریزش قیمت ها در بازار، اما همچنان در روند عرضه خودرو توسط شرکتها تغییری حاصل نشده است و صرفا افزایش فروشندگان و نبود تقاضا و التهابات ناشی از افت ارز، بر بازار تاثیر و قیمت ها تاثیر زیادی گذاشته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو اظهار داشت: در بازار کنونی خودرو قیمت را خریدار تعیین می کند و نه فروشنده.

 موتمنی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت افت قیمت ها در بازار گفت: بر اساس آخرین آمار سیر نزولی قیمتی در بازار، روز گذشته پراید به زیر 30 میلیون رسید و مدل 131 این خودرو 29 میلیون و 500 شد و مدل 111 آن با کاهش 1 میلیون تومانی به قیمت 34 میلیون تومان رسید.

وی افزود: بر اساس آخرین قیمت در معاملات روز گذشته بازار خرید و فروش سمندال‌ایکس با کاهش 4 میلیون و 500 هزار تومانی به 48 میلیون و 500 هزار تومان، پژو405 GLX با کاهش 3 میلیون تومانی با قیمت 47 میلیون و 500 هزار، پژو206 صندوق‌دار با کاهش یک میلیون تومانی با قیمت 66 میلیون تومان، پژو206 تیپ 5 با کاهش 2 میلیون و 500 هزار تومان با قیمت 64 میلیون تومان رسید و همچنین پژو 2008 با افت 30 میلیونی به 235 میلیون در بازار رسیده است.

نظر بینندگان
!
!
!