سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
خودروهای خودران به صورت آزمایشی وارد جاده‌های آمریکا می‌شود
۱۲:۱۲ | ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
persiakhodro2

خودروهای خودران به صورت آزمایشی وارد جاده‌های آمریکا می‌شود

پرشین خودرو: سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا اعلام کرد: به احتمال زیاد خودروهای بدون راننده و کاملا خودران به زودی به صورت آزمایشی وارد اتوبان‌های آمریکا می‌شوند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا روز گذشته اعلام کرد:‌ دولت آمریکا به دنبال فراهم کردن شرایط ورود خودروهای بدون راننده و کاملاً خودران به صورت آزمایشی به خیابان‌های آمریکاست.


قرار است تعداد محدودی از این خودروها به صورت پایلوت وارد خیابان‌های آمریکا شوند.

در بیانیه سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا آمده است خودروهای حاضر در این طرح از نظر فناوری و سنسورهای آن که از بالا رفتن سرعت جلوگیری می‌کنند مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.

 

خودرو خودران

 


این سازمان می‌گوید: هر گونه تصادف یا سوانح مرتبط با این خودروها باید ظرف مدت ۲۴ ساعت به سازمان ملی امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا اطلاع داده شده و اطلاعات مربوط به حواشی سوانح نیز جمع‌آوری خواهد شد.

در سال ۲۰۱۷ مجلس نمایندگان آمریکا به طرح تسریع ورود خودروهای خودران به خیابان‌های آمریکا رأی داد اما این طرح از سوی سنای آمریکا تأیید نشد. بسیاری از گروه‌های فعال در زمینه ایمنی خودروها و جاده‌ها با این طرح مخالفت می‌کنند اما خودروسازان حامی این طرح هستند.

نظر بینندگان
!
!
!