سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۴ | ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
ریزش قیمت سهام خودرویی‌ها + جدول
۰۹:۵۴ | ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
اجاره خودرو

ریزش قیمت سهام خودرویی‌ها + جدول

پرشین خودرو: در هفته گذشته گروه خودرویی همگام با سایر نمادها در معاملات بازار با کاهش ارزش سهام روبرو شد و اُفت ارزش سهم‌ها در این گروه جای خود را به رکود شکنی هفته گذشته شاخص گروه خودرویی داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، معاملات بازار سرمایه این هفته تحت تاثیر قیمت‌ها در بازارهای موازی چون طلا و سکه قرار گرفت تا جایی که هم قدم با این دو بازار شاهد ریزش شاخص بورس بودیم، در این میان تمامی نمادها نیز متاثر از این جریان روند کاهشی به خود گرفتند تا جایی در گروه خودرویی شاهد ریزش قیمت سهام حتی تا 100 تومان در این هفته بودیم که موجب شد رکود شکنی این گروه در هفته گذشته جای خود را به اُفت بدهد و قیمت سهم‌ها در این گروه کاهش یابد.

روند معامله ۵ گروه سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو به شرح زیر است:

*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۵ هزار و ۸۴۶ سهم در انتهای هفته گذشته به ۹ هزار و ۸۷۳ سهم رشد کرد و حجم از ۱۱۵ میلیون و ۳۲۷ سهم با صعود به ۲۰۲ میلیون و ۳۸۳ سهم رسید.
در ابتدای هفته این سهم با کاهش ۱.۵۹ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته ادامه و به روند نزولی ۰.۱۷ درصدی رسید.سایپا

 

*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۸۳۵ سهم در ابتدای هفته به ۳ هزار و ۹۰۱ سهم افزایش یافت و حجم از ۲۲ میلیون و ۳۵۶ سهم با رشد به ۵۴ میلیون و ۷۸۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۲.۲۶ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش ۲.۹۲ درصدی رسید.


بورس

 

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و ۵ هزار و ۷۷۶ سهم در ابتدای هفته به ۵ هزار و ۵۱۸ سهم اُفت کرد و حجم از ۱۱۶ میلیون و ۹۹۳ سهم با روند رشد به ۱۳۶ میلیون و ۹۶۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۱.۴۲ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۰.۹۹ درصدی رسید.بورس

 

*سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.سایپا

 

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۲ هزار و ۷۰۲ سهم در ابتدای هفته به ۷ هزار و ۷۱۰ سهم افزایش یافت و حجم از ۵۹ میلیون و ۵۷۹ سهم با رشد به ۱۸۴ میلیون و ۳۵۲ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند منفی ۱.۴۶ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش ۲.۴۴ درصدی رسید.بورس

*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۸۸۵ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۶۳۴ سهم در پایان هفته کاهش یافت و حجم از ۴۱ میلیون و ۳۲۸ با اُفت به ۳۰ و ۳۶۱ رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۲.۹۲ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۳.۳۳ درصدی رسید.خودرو

*ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.

ایران خودرو دیزل

خودرو


در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با خبرگزاری میزان بیان کرد: بازار سرمایه این هفته بخاطر روند اصلاحی که در پیش گرفته بود با اُفت مواجه شد و شرایط ضعیف به همه گروه‌های تالار سرایت کرد و شاخص گروه خودرویی که در هفته‌های گذشته به بیش از ۲۵ هزار واحد رسیده بود به پله ۲۰ هزار واحدی سقوط کرده است.

وی در ادامه افزود: روند فعلی گروه خودرویی در تالار شیشه‌ای نشان می‌دهد که اکثر نماد‌های خودرویی با وجود رشد‌های هفته گذشته تن به اصلاحاتی زدند و تمامی نماد‌ها در روز پایانی هفته اُفت شدید قیمتی را شاهد بودند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در این هفته نماد ایران خودرو با صف فروش همراه بود که نسبت به هفته گذشته ۲۸ درصد کاهش ارزش سهم را تجربه کرده است.

دارابی در انتها خاطر نشان کرد: شرایط بازار در حال حاضر نا متعادل است و باید منتظر بهبود شرایط باشیم.

گزارش میزان حاکی از معامله گروه‌های سایپا، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو با توجه به نوسان منفی شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان منفی معامله شدند و گروه سایپا دیزل و ایران خودرو دیزل در هفته جاری متوقف بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!