جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
وضعیت پرداخت پول سپرده‌گذاران مؤسسات مالی
۱۷:۲۴ | ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
persiakhodro2

وضعیت پرداخت پول سپرده‌گذاران مؤسسات مالی

پرشین خودرو: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت پرداخت بدهی مطالبات سپرده‌گذاران مؤسسات اعتباری را تشریح کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری، گفت: در آخرین نشست مقرر شد که عدم پرداخت مطالبات برخی سپرده‌گذاران تا سقف یک میلیارد تومان پیگیری شود، چرا که برخی از مؤسسات ادعا کرده بودند که خط اعتباری دریافت نکرده‌اند که ادعای صحیحی نبوده است.

وی با بیان اینکه در این نشست مقرر شد که بررسی‌ها درباره پرداخت مطالبات تا سقف یک میلیارد تومان انجام شود، افزود: مقرر شده بود که تا پایان شهریورماه مطالبات سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان پرداخت شود که ظاهرا اتمام نیافته است.

نایب رئیس مجلس که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است، ادامه داد: مقرر شده که جلسه‌ای بین نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری، بانک مرکزی و سپرده‌گذاران تشکیل شود تا سپرده‌گذاران دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود را مطرح کنند تا این دغدغه‌ها پیگیری شود.

پزشکیان با بیان اینکه درباره مؤسسه البرز ایرانیان کرج مقرر شد که تا سقف 100 میلیارد تومان مطالبات سپرده‌گذاران با بازکردن خط اعتباری پرداخت شود، اظهار داشت: تصمیماتی در خصوص شرکت گلیم و گبه کرمانشاه اخذ شده بود که اجرایی نشده، لذا مقرر شد که پیگیری‌های لازم در این خصوص صورت گیرد تا مشخص شود که چرا تصمیمات اجرایی نشده است.

نایب رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اگر 70 میلیارد تومان مطالبات گلیم و گبه پرداخت می‌شد، می‌توانستند مطالبات بسیاری از طلبکاران را پرداخت کنند، البته برخی بانک‌ها باید گلیم و گبه را تحویل گرفته و در یک فرصت مناسب به فروش می‌رساندند که این اتفاق رخ نداده است.

نظر بینندگان
!
!
!