پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
به دنبال کاهش فروش، بورگوارد نیاز به سرمایه گذاران بیشتر دارد
۰۸:۲۷ | ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
persiakhodro2
/اختصاصی/

به دنبال کاهش فروش، بورگوارد نیاز به سرمایه گذاران بیشتر دارد

پرشین خودرو: شرکت چینی Beiqi Foton Motor به دنبال سرمایه گذاران بیشتر برای نگهداشتن شرکت بورگوارد و جبران کاهش فروش این شرکت است.

به گزارش پرشین خودرو، طبق ادعای منابع خارجی و به نقل از رسانه‌های محلی کشور چین، کمپانی خودروسازی چینی Beiqi Foton Motor و شریک آن "گروه خودروسازی بایک" به دنبال کاهش فروش محصولات بورگوارد در بازارهای جهانی، به فکر فروش 67 درصد از سهام این شرکت خودروسازی آلمانی است تا شاید بتواند زیان‌های مالی اخیر بسیار زیاد این شرکت را جبران کند.

در زمان احیای برند بورگوارد، این شرکت خودروساز آلمانی توانست دو محصول شاسی بلند تحت عنوان BX5 و BX7 را تولید کرده و به بازار عرضه کند که شاهد حضور و عرضه این محصولات در بازار کشور نیز هستیم. هرچند عرضه محصولات این شرکت در بازار کشور آلمان از ماه ژوئیه و با خودروی شاسی بلند BX7 آغاز شده است تا برای اولین بار بعد از سال 1961 میلادی، بار دیگر شاهد حضور محصولات بورگوارد در بازار باشیم.

 با این حال، شرایط طبق برنامه ریزی پیش نرفته و این شرکت با زیان‌های مالی نسبتا زیادی در سال جدید همراه بوده است، زیرا به گفته منابع خبری، فروش محصولات بورگوارد در سال جاری نسبت به سال گذشته 23 درصد کاهش داشته و به میزان 18 هزار و 996 دستگاه رسیده است. حال باتوجه به این شرایط و باتوجه به گفته شرکت خودروسازی چینی فوتون، این موضوع باعث شده تا شرکت خودروسازی بورگوارد تا ماه اوت سال جاری بیش از 1.6 میلیارد یوان (چیزی حدود 231 میلیون و 500 هزار دلار) از دست دهد و به فکر واگذاری و فروش بخش بزرگی از سهام بورگوارد برای جذب سرمایه گذاران بیشتر باشد.
 

نظر بینندگان
!
!
!