جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۸ | ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
یکسال حبس در انتظار افرادی که پلاکشان را مخدوش می‌کنند
۱۴:۵۸ | ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
اجاره خودرو
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد:

یکسال حبس در انتظار افرادی که پلاکشان را مخدوش می‌کنند

پرشین خودرو: به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ مجازات افرادی که اقدام به دستکاری پلاک خود کنند مجازاتشان 6 ماه تا یکسال حبس است البته این علاوه بر جریمه‌هایی است که صورت می‌گیرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ مجازات افرادی که اقدام به دستکاری پلاک خود کنند مجازاتشان 6 ماه تا یکسال حبس است البته این علاوه بر جریمه‌هایی است که صورت می‌گیرد.

به گزارش فارس، سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در نشست خبری مشترک شهرداری تهران و پلیس برای آغاز فاز دوم طرح کاهش که از اول آبان اجرایی می‌شود، گفت: آلودگی هوا و ترافیک دو معضل اساسی کلانشهر تهران است و طبیعی است در هر دو حوزه نیازمند اقدامات جدی هستیم.

وی با بیان اینکه در بحث آلودگی هوا مصوبات قانونی زیادی وجود دارد گفت: قطعا نیروی انتظامی با متخلفینی که فاقد معاینه فنی هستند برخورد می‌کند.

مهماندار با اشاره به اینکه موضوع سلامت شهروندان قابل اغماض نیست گفت:‌در این زمینه نیروی انتظامی ورود جدی می‌کند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه دوربین‌ها خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند را 50 هزار تومان روزانه جریمه می‌کنند گفت: به عنوان مثال اگر فردی 10 روز تردد کند باید 500 هزار تومان جریمه دهد.

وی با بیان اینکه در تمامی معابر شهر تهران اعمال قانون صورت می‌گیرد، گفت: حتی دوربین‌هایی که کد اخذ جریمه معاینه فنی را نداشتند به این کد مجهز شدند.

به گفته مهماندار امکان ندارد از این پس خودرویی در معابر تهران حرکت کند و توسط این دوربین‌ها دیده نشود و قطعاً اغماضی برای متخلفین وجود ندارد.

 

پلاک مخدوش

 


وی در خصوص افرادی که پلاک‌های خود را مخدوش می‌کنند گفت:‌قطعا عده‌ای هستند که قانون را دور می‌زنند و ما هم با آنها برخورد می‌کنیم که تعداد آنها بالا نیست کسی که پلاک خود را می‌پوشاند مرتکب جرم می‌شود و ما روزانه تعداد زیادی پرونده برای این افراد درست می‌کنیم و قطعا این افراد بر اساس قانون مجازات می‌شوند.


به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ مجازات افرادی که اقدام به دستکاری پلاک خود کنند مجازاتشان 6 ماه تا یکسال حبس است البته این علاوه بر جریمه‌هایی است که صورت می‌گیرد.


وی گفت: در 6 ماه اول امسال بیش از یک میلیون ثبت تخلف معاینه فنی داشته‌ایم و همچنین 20 هزار مورد خودروی دودزا داشته‌ایم که با آنها برخورد شده است.

مهماندار همچنین در پاسخ به این پرسش که پول جریمه‌های معاینه فنی چه می‌شود،‌گفت: تمام مبالغ جریمه‌ای به حساب خزانه می‌رود و هیچ چیز در دست نیروی انتظامی نیست.

وی در خصوص اجرای طرح کاهش از ابتدای آبان گفت:‌ تضمین می‌دهیم که این طرح انجام می‌شود و ما برای اجرا در کنار شهرداری هستیم. و از ابتدای آبان خودروهای فاقد معاینه فنی جریمه می‌شوند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین در خصوص بخشش برخی از جرائم گفت: در نیروی انتظامی و پلیس بخششی در جرائم وجود ندارد اما اگر کسی اعتراض به جرائم داشته باشد و مستنداتی ارائه کند که جریمه‌اش درست نبوده آن را اصلاح می‌کنیم.

مهماندار در پایان تأکید کرد: سازمان‌های دولتی هم بدانند که اگر بخواهند خودروی جدیدی را شماره‌گذاری کنند قبل از آن باید تمام بدهی‌هایشان را پرداخت کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!