سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۱ | ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
بیزینس مانیتور: فروش 3میلیون خودرو در ایران برای سال2016
۱۱:۱۱ | ۱۳۹۱/۰۱/۰۷
اجاره خودرو
رشد صنعت خودروسازی ایران مدیون ایران خودرو است

بیزینس مانیتور: فروش 3میلیون خودرو در ایران برای سال2016

پرشین خودرو: یک مؤسسه تحقیقاتی بین المللی از توسعه چشمگیر صنعت خودروسازی ایران در پی تحریم های غرب خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، مؤسسه تحقیقات بین المللی «بیزنس مانیتور اینترنشنال» در گزارشی به بررسی چشم انداز صنعت خودروسازی ایران به ویژه در سه ماهه نخست سال 2012 میلادی پرداخت و تاکید کرد: انتظار می رود که تحریم های غرب علیه ایران همچون گذشته ادامه یابد اما این تحریم های اقتصادی موجب شده است تا دولت جمهوری اسلامی ایران، توسعه صنایع داخلی و به ویژه خودروسازی را در اولویت قرار دهد.

«بیزنس مانیتور اینترنشنال» با بررسی جوانب امر به این نتیجه رسیده است که فرصت های فراوان سرمایه گذاری در ایران و به ویژه در بخش خودروسازی (همراه با مخابرات و داروسازی) موجب می شود تا این صنایع با رشد چشمگیری در سال های آتی روبرو شوند.

بر اساس همین گزارش، صنعت خودروسازی ایران در سال های اخیر به سرعت رشد کرده و تولید خودرو در کشورمان به طور میانگین، سالانه پنج درصد افزایش یافته است.

این مؤسسه تحقیقاتی در ادامه این گزارش یادآور شد که انتظار ندارد رشد کلی اقتصاد ایران در سال های 2011 و 2012 میلادی از 2.2 درصد در هر سال فراتر رود، اما به هر صورت، توسعه و گسترش فعالیت های اقتصادی در ایران را بسیار چشمگیر و رو به افزایش ارزیابی کرد.

بیزنس مانیتور در نهایت، تولید پایدار و فروش موفقی را برای صنایع خودروسازی ایران طی پنج سال آتی پیش بینی کرد.

این مؤسسه تحقیقاتی تاکید کرد: انتظار می رود که فروش خودرو در ایران تا پایان سال 2011 به بیش از 2 میلیون و 240 هزار دستگاه برسد و این رقم تا پایان دوره مورد پیش بینی در سال 2016 میلادی از 2 میلیون و 890 هزار دستگاه فراتر رود.

بیزنس مانیتور در ادامه یادآور شد که رشد چشمگیر صنعت خودروسازی ایران در سال های اخیر مدیون فعالیت چشمگیر و عملکرد فوق العاده شرکت ایران خودرو بوده که با برنامه های جسورانه و گسترش خط تولید خود، به این پیشرفت کمک بسزایی کرده است.

بیزنس مانیتور، تولیدات شرکت ایران خودرو در سال 2011 میلادی را بالغ بر 850 هزار دستگاه برآورد کرد و از برنامه های این شرکت برای افزایش سالانه تولیدات خود به 1.5 میلیون دستگاه تا سال 2025 میلادی خبر داد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بیزینس مانیتور
نظر بینندگان
ث
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۱/۱۰
قطعا" منظورش رشد منفیه
!
!
!