یكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ظرفی که فاسد شدن غذا را اطلاع می‌دهد
۲۲:۱۶ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۱

ظرفی که فاسد شدن غذا را اطلاع می‌دهد

پرشین خودرو: یک شرکت آمریکایی، ظروف هوشمندی برای نگهداری غذا ارائه داده که می‌توانند کاربر را از فاسد شدن مواد غذایی مطلع کنند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، ابداع فناوری‌های خانگی جدید، به هوشمند شدن خانه‌ها در سال‌های اخیر منجر شده است.

شرکت "سیلو کیچن" (Silo Kitchen) در نیویورک، محصول جدیدی برای نگهداری از مواد غذایی ارائه کرده که می‌تواند دوام آنها را افزایش دهد. این محصول، ظرفی است که می‌تواند مواد غذایی تازه را دو تا پنج برابر بیشتر از حد معمول، نگهداری کند. این ظروف طوری طراحی شده‌اند که فرآیند بسته‌بندی مواد غذایی، تنها ۱۰ ثانیه زمان می‌برد.

"تال لپیدوت" (Tal Lapidot)، بنیان‌گذار و مدیرعامل سیلو کیچن گفت: هدف ما این است که کاربران، تجربه لذت‌بخشی از به کار بردن این محصول جدید داشته باشند و بتوانند مواد غذایی را برای مدت بیشتری تازه نگه دارند.ظرف غذا
 

در ساخت این محصول، از اسپیکر هوشمند "الکسا" (Alexa) استفاده شده است تا کاربران بتوانند به صورت خودکار، مصرف غذا و موجودی ظرف‌ها را پیگیری کنند. هنگامی که زمان فاسد شدن مواد غذایی نزدیک شود، این ظروف، علائم هشدار را ارسال می‌کنند.

لپیدوت افزود: با این که اکنون، محصولات هوشمند بسیاری ابداع شده‌اند اما بسیاری از آنها مزیتی برای کاربر ندارند. ما با یکدیگر، مشورت‌های بسیاری داشته‌ایم تا بتوانیم محصولی مورد قبول مردم ارائه دهیم.

قیمت یک مجموعه این محصول شامل دو ظرف کوچک و دو ظرف متوسط، ۱۷۵ دلار تعیین شده و قرار است در ژوئیه سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شود.

نظر بینندگان
!
!
!