سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۱ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
افتتاح سامانه ثبت تردد خودروها در معابر ورودی و خروجی تهران
۱۶:۳۱ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
اجاره خودرو

افتتاح سامانه ثبت تردد خودروها در معابر ورودی و خروجی تهران

پرشین خودرو: عصر امروز سامانه‌های ثبت تردد خودروها در معابر ورودی و خروجی شهر تهران با حضور معاون شهردار و رییس پلیس راهور تهران افتتاح شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، نواب حسینی منش ظهر امروز در مراسم افتتاح سامانه‌های ثبت تردد خودروها در معابر ورودی و خروجی شهر تهران با بیان اینکه مرحله اول طرح کاهش آلودگی هوا از اول آبان‌ ماه سال ۹۵ تنها در محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک اجرایی شد گفت: حالا در آستانه دو سالگی اجرای طرح کاهش، از امروز مرحله دوم این طرح اجرا شده است و با دوربین‌های نظارتی، خودروهای فاقد معاینه فنی به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته کنترل می‌شوند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود از آنجایی که در فاز دوم طرح کاهش باید همه خودروهای تردد کننده در سطح شهر معاینه فنی اخذ کنند و از آنجایی که تعدادی از خودروها بخصوص خودروهای فرسوده نمی‌توانند معاینه فنی دریافت کنند، احتمال دارد که خودروها به سمت کوچ از تهران پیش بروند چرا که با اجرای مرحله دوم طرح کاهش، عرصه برای خودروهای فرسوده سخت‌تر شده است.

وی با بیان ا ینکه امسال برای اجرای مرحله دوم طرح کاهش از ۵ ماه جلوتر اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام گرفت اما روز پنجشنبه گذشته مراکز، شلوغ شد، گفت:‌از ۵ ماه قبل‌تر مدام اعلام کردیم که از اول آبان‌ماه مرحله دوم طرح کاهش آغاز می‌شود و دقیقا در روزهای منتهی به اجرای طرح، شاهد هستیم که صف ورودی به مراکز معاینه فنی شلوغ می‌شود.

 

تردد خودرو

 


وی با بیان اینکه در حال حاضر کارشناسان مراکز معاینه فنی در سه شیفت کاری کنترل معاینه فنی خودروها را انجام می‌دهند گفت: تا دو هفته آینده دو مرکز معاینه فنی جدید و ۵ مرکز معاینه فنی سیار به تعداد مراکز معاینه فنی اضافه می‌شوند.

حسینی‌منش با بیان اینکه ظرفیت مراکز معاینه فنی تهران پاسخگوی سه میلیون خودرو در سال است، گفت: روزانه حدود ۸ هزار مراجعه به مراکز معاینه فنی داریم اما از دیروز تا حالا تعداد مراجعات به ۱۲ هزار مراجعه رسیده است و قطعا این سربار مراجعات، سبب طولانی شدن صف مراجعه می‌شود و این در حالی است که افراد می‌توانند با انجام نوبت‌دهی آنلاین، از ظرفیت مراکز مطلع شده و در صف انتظار نایستند.

 مرتضی صلوتی معاون فنی شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه امروز ۴۶ سامانه ثبت تردد معابر ورودی و خروجی شهر تهران فعالیت خود را آغاز می‌کنند، گفت: این سامانه‌ها در ۲۳ نقطه شهر ساماندهی شده‌اند و می‌تواند سه میلیون تردد از مبادی ورودی و خروجی تهران را ثبت کند.

وی افزود: با هماهنگی و همکاری پلیس راهور کد ثبت تخلف معاینه فنی به ۱۲۰۰ دوربین پایتخت داده شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!