شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
اساس کار دولت بر افزایش قیمت بنزین نیست
۱۱:۰۷ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
اجاره خودرو
وزیر نفت:

اساس کار دولت بر افزایش قیمت بنزین نیست

پرشین خودرو: وزیر نفت بحث مخالفت وزارت نفت احیای کارت سوخت را از جمله دروغ‌های رسانه‌نما‌ها عنوان کرد و گفت: این طرح هم اکنون در حال بررسی است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، بیژن زنگنه در حاشیه آیین امضای قرارداد‌های طرح توسعه حمل‌ونقل ریلی درون‌شهری در تهران و هشت کلانشهر گفت: هدف اصلی، مهار مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق است تا کشور به واردات بنزین وابستگی نداشته باشد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره میزان قاچاق سوخت اعلام کرد: همه عدد‌ها حدس و گمان است؛ میزان آن را فقط خدا می‌داند.

زنگنه با اشاره به این که بحث کارت سوخت در حال بررسی است، گفت: اساس کار دولت مبتنی بر افزایش قیمت بنزین نیست، اما برای عرضه به آنان که متقاضی میزان بیشتری بنزین هستند تدابیر لازم در حال بررسی است.

مقدمات عرضه نفت خام در بورس انرژی فراهم شده است

زنگنه در پاسخ به پرسشی درباره عرضه نفت خام در بورس انرژی گفت: همان طور که پیش‌تر گفته بودم جزئیات و ریزه‌کاری‌های فراوانی در این زمینه مطرح بوده که با برگزاری نشست‌ها و انجام هماهنگی‌ها، اطلاعیه عرضه منتشر و مقدمات عرضه فراهم شده است.

 

سوخت

 

اعتراف وزیر نفت عربستان به واقعیت‌های بازار

وزیر نفت این را هم اضافه کرد: وزیر نفت عربستان دیروز به واقعیت‌های مهمی اعتراف کردند از جمله آن که امکان جبران نفت ایران در بازار وجود ندارد و دیگر این که سه رقمی شدن قیمت نفت را منتفی ندانستند.

زنگنه امضای قرارداد‌های توسعه ناوگان قطار شهری ۹ کلانشهر را یکی از اقدام‌های دولت در مسیر بهینه‌سازی مصرف سوخت عنوان کرد و گفت: نوسازی ناوگان حمل‌ونقل و توسعه گازرسانی از دیگر اقدام‌هایی است که همسو با این اهداف در دستور کار وزارت نفت قرار دارد.

وی تصریح کرد: تعهد دولت از طریق وزارت نفت برای خرید و تامین ۲ هزار دستگاه واگن جدید برای اضافه شدن به ناوگان قطار شهری ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است و دولت خود را متعهد به بهبود محیط زیست و ارائه خدمت به مردم می‌داند.

به گفته وزیر نفت، اجرای این قرارداد‌ها بار مالی ندارد و منابع آن از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت تامین می‌شود که با فعال‌سازی صنایع داخلی، بهبود محیط زیست و بهینه‌سازی مصرف سوخت، همگی منتفع خواهند شد.

زنگنه با یادآوری این که به ثمر رسیدن این قرارداد‌ها حاصل یک کار جمعی بوده است، ابراز امیدواری کرد همکاری‌هایی از این دست ادامه یابد.

وی یادآور شد: نیاز داریم به مردم ثابت کنیم که با امید، نشاط و تلاش در حال فعالیت هستیم.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!