پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۹ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
نگاهی اجمالی به اخبار حوزه حمل‌ونقل روزنامه‌‌های 3 مهر ماه
۱۲:۱۹ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
اجاره خودرو

نگاهی اجمالی به اخبار حوزه حمل‌ونقل روزنامه‌‌های 3 مهر ماه

پرشین خودرو: در گزارش زیر نگاهی اجمالی کرده‌ایم به اخبار حوزه حمل‌ونقل و مسکن شهرسازی در روزنامه‌‌های امروز (پنج شنبه ۳ آبان ۱۳۹۷)

به گزارش پرشین خودرو ، در ذیل برخی از تیترها و مطالب منتشرشده در روزنامه‌ها را بخوانید:

ایران

گفت‌و‌گو با رئیس انجمن تایر ایران

تایر روی غلتک افتاد

بازار تایر خودرو و کامیون چند وقتی است که دچار بهم ریختگی شده است و قیمت‌های مختلفی به خریداران ارائه می‌شود و البته برخی‌ها هم فروش را متوقف کردند تا با افزایش قیمت ارز سود بیشتری عایدشان شود.از این‌رو تولید کنندگان لاستیک برای پایان دادن به بازار سیاه این کالای مصرفی فروش دولتی را شروع کردند.در این باره با محمدرضا گنجی رئیس انجمن صنفی لاستیک ایران گفت‌و‌گویی انجام دادیم.

چرا عرضه لاستیک خودروهای سواری در بازار کاهش پیدا کرد؟تولیدکنندگان؛ عرضه لاستیک خودروهای سواری را کاهش ندادند اما بخش توزیع در این حوزه کم کاری کرد و مردم با کمبود مواجه شدند. کمبود تایر خودرو در بازار باعث شد قیمت این کالای مصرفی روزانه در بازار افزایش پیدا کند و هر روز بر تعداد خریداران هم افزوده شود. اما حرف از کمبود و افزایش قیمت با شرایط فروش، تولید و تقاضا در تضاد است. تولید خودرو بیش از ۳۱ درصد در سال‌جاری کاهش یافته است و این نشان می‌دهد که فروش لاستیک خودرو به خودروسازان ۲.۵ میلیون حلقه لاستیک کمتر شده است. از طرفی در سال‌جاری تولید لاستیک بین ۵ تا۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است. رشد کاذب قیمت‌ها در بازار هم باعث شد که تقاضا برای خرید لاستیک کاهش پیدا کند. با این تفاسیر دلیلی برای کمبود لاستیک و گرانی آن وجود ندارد. نکته مهم دیگری که در این حوزه وجود دارد این است که ارز اختصاص یافته به این صنعت ۴۲۰۰ تومان است.


ابتکار

بلیت هواپیما را گران نخرید

در حالی‌که سفر زائران ایرانی به عتبات برای برگزاری مراسم اربعین آغاز شده است، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد امسال نیز دلالان بلیت بیکار ننشسته و بازار سیاه بلیت اربعین را به راه انداخته‌اند. در این بین زائران سردرگم نمی‌دانند قیمت واقعی بلیت‌های هواپیما چقدر است و چه سایتی برای تهیه بلیت معتبر است؟وقتی گزارش‌هایی مبنی بر بالا رفتن قیمت‌ بلیت‌های پرواز در بازارهای پرواز اربعین و همچنین به وجود آمدن یک بازار سیاه جدید در این پروازها منتشر شد، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی واکنش نشان داد و این خبر را تکذیب کرد. مقصود اسعدی سامانی تصریح کرد: همان‌طور که پیش از این نیز در جریان جلسات میان مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و مسئولان شرکت‌های ایرانی مشخص شد، نرخ پروازهای اربعین در سال جاری نیز مانند سال‌های گذشته با نرخ مصوب اجرایی می‌شود.

با توافق سازمان هواپیمایی و ایرلاین‌ها نرخ مصوب بلیت پروازهای ایران عراق در مناسبت اربعین برای یک طرف یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و برای دو طرف دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین کرده است و تاکیدشده که مردم نباید بلیتی را با قیمتی غیر از این بخرند. اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که بلیت‌ها بیش از نرخ تعیین شده در مراکز هواپیمایی خرید و فروش می‌شود و قیمت‌ها از مرز مشخص شده بسیار فراتر رفته است.


حمایت

۵ شرکت هواپیمایی به دلیل گرانفروشی در ایام اربعین جریمه شدند

سخنگوی سازمان تعزیرات با اشاره به مهمترین موارد تخلفات اربعین گفت: مهمترین آن درباره گرانفروشی بلیط اربعین بود که ۵ شرکت هواپیمایی به دلیل گرانفروشی جریمه شدند.سیدیاسر رایگانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به گشت ویژه اربعین، تصریح‌کرد: از آغاز طرح نظارت ۷۰۰ مورد بازرسی در سراسر کشور انجام شده که از این تعداد ۲۲۴ واحد تخلف داشتند و ۲۲۶ مورد تخلفی نداشتند.

رایگانی ادامه داد: مهمترین موارد تخلفات درباره گرانفروشی بلیط اربعین بود که ۵ شرکت هواپیمایی به دلیل گران فروشی جریمه شدند و متعاقبا اجازه فعالیت در صنف خود نخواهند داشت.سخنگوی سازمان تعزیرات در ادامه افزود: از میزان ۴۹ هزار و ۸۷۹ فقره پرونده، ۴ هزار و ۱۷ فقره در حوزه کالا و خدمات است که متخلفین به پرداخت ۱۷ میلیاردریال جزای نقدی محکوم شدند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!