جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
شهرداری از جریمه‌ های طرح «کاهش» سهم دارد
۱۲:۱۴ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۴

شهرداری از جریمه‌ های طرح «کاهش» سهم دارد

پرشین خودرو: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره سهم شهرداری از جرائم ناشی از نداشتن معاینه فنی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ایسنا، سردار تقی مهری، درباره اظهارنظر برخی مدیران شهری پیرامون نحوه اختصاص جریمه‌های معاینه فنی به شهرداری گفت: برابر قانون که امسال مشخص شد درباره اجرای طرح LEZ یا همان "کاهش" قرار شد مبالغی که از جریمه‌های طرح معاینه فنی به خزانه واریز می‌شود به شهرداری داده شود.

وی ادامه داد: بنابراین این مساله ارتباطی با پلیس ندارد و باید از جای دیگری آن را پیگیری کرد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه ما این مساله را مرتب به خزانه اعلام می‌کنیم، گفت: چنانچه مساله‌ای هست مدیران شهری می‌توانند از خزانه آن را پیگیری کنند.

پیش از این محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه شورا از ناجا بابت عدم پرداخت سهم شهرداری تهران از جریمه‌ها گلایه کرده بود و همچنین معاون شهرداری تهران نیز از منظر دیگری به این موضوع پرداخته و در این باره گفته بود: پلیس پولی را که به خزانه واریز می‌کند به تفکیک جرایم نیست و مشخص نیست که چه جریمه و پولی بابت سرعت، و چه جریمه‌ای بابت معاینه فنی است و ما نیازمند آن هستیم که پلیس نحوه واریز را از مبدا تعیین کند، یعنی آنکه کد تخلف معاینه فنی را مشخص کرده و جرایم نداشتن معاینه فنی را به حساب دیگری واریز کنند.

نظر بینندگان
!
!
!