جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
صف اتوبوس زائران در مرز مهران جمع شد
۱۱:۵۰ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۵
سرپرست گمرک ایلام:

صف اتوبوس زائران در مرز مهران جمع شد

پرشین خودرو: سرپرست گمرک ایلام با اشاره به تشکیل صف اتوبوس زائران در مرز مهران طی دو روز گذشته گفت: با باز شدن مسیر تجاری همه اتوبوس‌ها خارج شدند و اکنون صفی وجود ندارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، روح‌الله غلامی  با اشاره به مشکلات بوجود آمده در مرز مهران و توقف حرکت اتوبوس‌های زائرین اربعین حسینی اظهارداشت: با توجه به استقبال گسترده مردم و به دلیل کند بودن انجام فرایندها در گمرک عراق، رایزنی‌های گسترده‌ای صورت گرفت تا بخش تجاری مرز عراق بر روی اتوبوس‌ها و وسایل نقلیه زائران باز شود و پس از آن شاهد تردد روان اتوبوس‌ها هستیم.


سرپرست گمرک ایلام درخصوص رویه خروج موقت خودروهای سواری تصریح کرد: عده‌ای انتقاد می‌کنند که چرا گمرک با فراهم کردن این رویه باعث کندی تردد در مرز شده اما باید یادآوری کنم این امکان در تمامی طول سال برای مسافران وجود دارد و بسیاری از مشتاقان عتبات عالیات از قبل نسبت به اخذ مجوزهای خروج موقت اقدام کرده‌اند.

وی ادامه داد: خروج موقت خودرو یک رویه گمرکی است که در تمام گمرکات انجام می‌شود و زائران نیز به عنوان یک گزینه از این امکان بهره‌مند شدند؛ همچنین سال‌های 94 تا 96 نیز این رویه مورد استفاده قرار گرفته اما امسال استقبال بیشتری از آن شد.

 

اربعین

 


غلامی با بیان اینکه تعداد مسافرانی که از طریق رویه خروج موقت کابوتاژ به سمت عراق تردد کرده‌اند 89 هزار نفر است،‌تصریح کرد: این یک امکان و تسهیل برای زائرین اربعین حسینی محسوب می‌شود که در عین حال می‌توانند هزینه‌های خود را با این رویه مدیریت کنند.

به گفته سرپرست گمرک ایلام 10 درصد از ترددهای مرز ایلام از طریق خروج موقت خودرو بوده و سال گذشته کل خروج موقت وسایل نقلیه 1257 دستگاه خودرو بوده که از این میزان 670 دستگاه آن اتوبوس بود.

وی ادامه داد: تا شب گذشته از مرز مهران بالغ بر 4811 دستگاه خودرو از مرز تردد داشتند که 1754 دستگاه اتوبوس و 2992 سواری را شامل می‌شود.

غلامی با بیان اینکه 56 دستگاه اتوبوس طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه مشکل خروج از مرز را داشتند که در رایزنی‌های صورت گرفته این مشکل حل شد،‌ تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به همکاری طرف عراقی صفی برای اتوبوس‌ها وجود ندارد و تردد روان است و همه اتوبوس‌ها از مرز رد شدند.

نظر بینندگان
!
!
!