جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۲۰ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
تغییر ضوابط قانونی تشکیل شرکت‌های حمل و نقل
۰۹:۲۰ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
اجاره خودرو
​معاون حمل و نقل سازمان راهداری خبر داد:

تغییر ضوابط قانونی تشکیل شرکت‌های حمل و نقل

پرشین خودرو: ​معاون حمل و نقل سازمان راهداری بر تدوین مصوبه و ضوابط قانونی تشکیل شرکت‌‌های توانمند در حوزه حمل و نقل جاده‌ای کالا تاکید کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، داریوش امانی اظهار کرد:‌ یکی از معضلات موجود در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا، عدم تشکیل شرکت‌های بزرگ مقیاس و توانمند و خودمالک در کشور است که پیگیری‌های لازم از سوی سازمان راهداری برای تدوین و تصویب دستورالعمل های مورد نیاز برای تشکیل این قبیل شرکتها صورت گرفته است.


وی با بیان این‌که وزارت راه و شهرسازی از حامیان اصلی صاحبان شرکت‌های حمل و نقلی هستند، افزود: تلاش مسئولان این سازمان بر این است که مصوبات لازم برای تسهیل و اقتصادی شدن بخش حمل و نقل جاده ای تدوین و اجرایی شود.

وی ادامه داد: از جمله پیگیری معافیت بخش حمل و نقل عمومی جاده ای از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده که در حال حاضر در کمیسیون اقتصادی مجلس در مرحله نهایی شدن قرار دارد.

عباسعلی بنی‌اسدی مدیرکل دفتر حقوقی سازمان راهداری نیز گفت: مصوبه اخیر شورای عالی هماهنگی ترابری کشور در خصوص لزوم پرداخت حق بیمه تکمیلی رانندگان ، براساس اختیارات قانونی مندرج در آیین‌نامه ترکیب وظایف و اختیارات شورای عالی هماهنگی ترابری کشور مبنی بر بررسی و تصویب ضوابط پیشنهادی وزارت راه و ترابری درخصوص روابط بین مؤسسات ترابری، کامیون‌داران و اتوبوس‌داران، تصویب شده و لذا در صورت تخلف شرکتی از مفاد مصوبه یادشده ،موضوع قابل طرح و رسیدگی در کمیسیون ماده 12 رسیدگی به تخلفات شرکتهای حمل و نقل می باشد .

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!