یكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
دوره آموزش زبان ناشنوایان برای مأموران پلیس
۱۱:۰۲ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۶

دوره آموزش زبان ناشنوایان برای مأموران پلیس

پرشین خودرو: معاون آموزش فرماندهی انتظامی تهران از برگزاری اولین دوره کارگاه "زبان اشاره" برای ارتباط نیروهای پلیس با شهروندان کم شنوا و ناشنوا خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، سرهنگ حمید خروش در بازدید از مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه ارتباطات ناشنوایان بر مبنای یکسری برداشت ها، تصاویر و زبان مخصوص به خودشان شکل می‌گیرد، گفت: به همین دلیل ارتباط با این افراد باید با مهارت‌های خاصی برقرار شود که در این راستا نیاز است پلیس نیز با آن آشنا باشد تا بتواند به نیازهای آنان پاسخ دهد.

وی ادامه داد: از این رو برای اولین بار دوره آموزشی ارتباط گفتاری با این قشر از شهروندان با مشارکت معاونت آموزش ناجا و کانون ناشنوایان ایران برگزار خواهد شد.

 

ناشنوایان

 


خروش با بیان اینکه نخستین دوره این کارگاه هفته آینده با حضور رابطان کلانتری‌ها که از هر کلانتری یک نفر مشخص شده است ، پلیس مترو و راهنمایی و رانندگی در مجتمع آموزشی پلیس پایتخت برگزار می‌شود، گفت: اساتید مربوطه در خصوص ارتباط ایما و اشاره ، تعامل و مصاحبه با این افراد، مباحث نظری و عملی را به مأموران آموزش خواهند داد.

به گفته وی، این کارگاه‌های آموزشی در چند دوره به صورت مستمر برگزار خواهد شد و امیدواریم با افزایش مهارت‌های نیروهای پلیس در این خصوص بتوانیم خدمات شایسته‌تری به ناشنوایان ارائه کنیم.

نظر بینندگان
!
!
!