چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
آغاز رقابت ۳ خریدار نفتی در بورس
۱۵:۴۳ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
ایرانسل 2

آغاز رقابت ۳ خریدار نفتی در بورس

پرشین خودرو: معاون عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از آغاز عرضه نفت خام برای اولین بار در بورس انرژی خبر داد و گفت: سه خریدار برای رقابت در معاملات این محصول، ۱۰ درصد از مبلغ مورد نظر را پرداخت کرده‌اند و قیمت پایه هر بشکه نفت حدود ۷۹ دلار است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، ساعت ۱۴ امروز یک میلیون بشکه نفت خام برای اولین بار در بورس انرژی عرضه شد و متقاصیان باید ۱۰ درصد از مبالغ نفتی که تقاضا کرده‌اند را به حساب شرکت سپرده‌گذاری تا ساعت ۱۴ امروز واریز می‌کردند تا بتوانند در این عرصه رقابت کنند.

که در این باره فریبا اخوان - معاون عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی - اعلام کرد: تا ساعت ۱۴ امروز که مهلت واریز ۱۰ درصد از مبلغ تمدید شده بود، چهار نفر اعلام آمادگی خود را برای خرید نفت خام از بورس انرژی اعلام کردند اما سه نفر مبلغ مورد نظر را واریز کرده‌اند؛ لذا سه خریدار وارد رقابت در بورس انرژی برای خرید نفت خام شده‌اند.

آنگونه که تابلوی معاملات بورس انرژی نشان می‌دهد، تاکنون ۱۰ سفارش ۳۵ هزار بشکه‌ای یعنی جمعا ۳۵۰ هزار بشکه نفت خام در تابلوی معاملات تقاضا شده است. این در حالی است که امروز یک میلیون بشکه نفت خام در بورس عرضه شده است.

همچنین هنوز قیمت قطعی نفت خام در بورس انرژی  کشف نشده اما قیمت پایه حدود ۷۹ دلار است.

طبق پیش‌بینی دست‌اندرکاران بورسی، چند شرکت بازرگانی زیرمجموعه بانک‌ها و چند شرکت حقوقی غیر بورسی از جمله خریداران نفت خام در بورس انرژی هستند اما به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، از نظر این سازمان، اطلاعات مشتریان تا لحظه آخر محرمانه است و اعلام نخواهد شد.

شاپور محمدی اظهار کرده که اطلاعات کسانی که در تابلو معاملات برای خرید نفت خام رقابت می‌کنند را محرمانه حفظ خواهیم کرد، چراکه یکی از وظایف اصلی بازار سرمایه حفظ اطلاعات مشتریان است. اطلاعات تمامی کسانی که در دنیا نفت می‌خرند صیانت خواهد شد و این یک روال قانونی است که در مورد سهام‌داران هم این روال را حفظ کرده‌ایم".

برچسب ها:
بورسنفتانرژی
نظر بینندگان
!
!
!