جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
بازار سرمایه، سرمایه گذاری در صنایع ریلی را تسهیل می‌کند
۱۶:۱۲ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
ایرانسل 2

بازار سرمایه، سرمایه گذاری در صنایع ریلی را تسهیل می‌کند

پرشین خودرو: علیزاده گفت: تامین منابع مالی مورد نیاز تولیدکنندگان صنایع ریلی از طریق بازار سرمایه، اجرای بسیاری از طرح‌های صنعت حمل و نقل ریلی کشور را تسهیل می‌کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط عمومی شرکت راه آهن، رضا علیزاده، نایب رئیس عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استفاده از ابزارهای نوین سرمایه گذاری و ظرفیت‌های بازار سرمایه از جمله روش‌های غلبه بر مسیر پرپیچ و خم بوروکراسی حاکم برای تامین سرمایه تولیدکنندگان در این بخش است.


وی با بیان اینکه انتشار اوراق صکوک و یا اوراق سفارش ساخت (استصناع) و دیگر ابزارهای بازار سرمایه علاوه بر تامین سرمایه تولیدکنندگان، می‌تواند مانع از افزایش نقدینگی در کشور شود، افزود: این ابزارها می تواند باعث جمع آوری سرمایه‌های سرگردان در کشور نیز شود.

علیزاده با بیان اینکه هم اکنون بسیاری از تولیدکنندگان صنایع ریلی توانمندی پاسخگوی به نیازهای ریلی کشور را دارند، اما برای تامین سرمایه با مشکل روبرو هستند، گفت: اگر جلوی این سرمایه‌ها گرفته نشود، به سایر بخش‌های اقتصادی کشور سرازیر و به اقتصاد کشور صدمه می‌زنند، در صورتیکه می‌توان از این سرمایه‌ها برای رونق و سازندگی کشور استفاده کرد.

 

راه آهن

 


وی همچنین این روش را اقدامی در جهت جلوگیری از بالا رفتن نرخ تورم در کشور اعلام کرد و افزود: توسعه صنایع ریلی به پیشرفت حمل و نقل ریلی کشور و زیرساخت های آن منجر می شود که علاوه بر کمک به صنعت حمل و نقل و تولیدکنندگان در این بخش، زمینه رونق اقتصادی و اشتغال در کشور را فراهم می‌کند.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی بی‌توجهی به ظرفیت‌های بازار سرمایه را نشانه بی‌تدبیری دانست و گفت: واگذاری پروژه‌ های بزرگ دولتی به بخش خصوصی و حمایت دولت برای تامین سرمایه مورد نیاز از بازار سرمایه، می‌تواند منجر به کاهش سهم دولت از اقتصاد ملی شود.

نایب رئیس عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: مجلس از هر گونه اقدامی که موجب تقویت اقتصاد کشور و افزایش سرمایه گذاری و تولید ملی در صنعت حمل ونقل ریلی کشور شود، حمایت خواهد کرد.

نظر بینندگان
!
!
!