یكشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۰ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
تصادفات فوتی و جرحی در اربعین کاهش یافت
۰۹:۳۰ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
اجاره خودرو
رئیس پلیس راه راهور ناجا:

تصادفات فوتی و جرحی در اربعین کاهش یافت

پرشین خودرو: رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: با وجود افزایش 10 درصدی ترددها در اربعین امسال به خصوص در شهر مهران، طبق آمارها تاکنون تصادفات فوتی و جرحی در ایام اربعین کاهش داشته است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از پلیس راهور، سردار محمدحسین حمیدی افزود: توسعه و ‌بهبود زیرساخت ها موجب کاهش حوادث ترافیکی اربعین شده است. به همین منظور تاکید می کنیم بهبود وضعیت جاده ها و ‌زیرساخت ها هم در آینده می تواند از ایجاد مشکلات ترافیکی پیشگیری کند.

وی مهمترین دغدغه پلیس راهور را آمادگی برای بازگشت زائران و تامین اتوبوس های مورد نیاز آنها دانست و اظهار داشت: در صورت افزایش بار ترافیکی محور مهران به ایلام یکطرفه می شود و‌ محور جایگزین ملکشاهی خواهد بود.
رئیس پلیس راه راهور ناجا یکی از مشکلات زائران را افزایش دریافتی اتوبوس ها دانست و افزود: مسئولیت این امر با سازمان راهداری است و ناظر این موضوع هم سازمان تعزیرات حکومتی است که امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته شاهد چنین تخلفاتی نباشیم.
وی در خصوص تخلفات ترافیکی رانندگان اتوبوس ها نیز تصریح کرد: برابر دستورالعمل صادره ماموران پلیس راه به طور جدی با تخلفات رانندگان اتوبوس ها برخورد می کنند در عین حال شهروندان نیز می توانند از طریق شماره پیامک 110120 هرگونه تخلف ناوگان حمل و نقل عمومی را اطلاع دهند.
رئیس پلیس راه راهور ناجا به مهمترین علل تصادفات اربعین امسال اشاره کرد و گفت: خستگی و‌ خواب آلودگی مهمترین علل تصادفات اربعین بوده که در دور بازگشت زائران که هم اکنون آغاز شده است این امر را بیشتر شاهدیم. چرا که مسیر راهپیمایی اربعین طولانی بوده و زائران استراحت لازم را نداشته اند و هنگام رانندگی دچار خواب آلودگی می شوند.

 

اربعین

 


حمیدی ادامه داد: توصیه می شود زائران پیش از آغاز بازگشت استراحت کرده و در طول مسیر نیز در استراحتگاه ها توقف کنند تا دچار حادثه نشوند.
وی با اشاره به اینکه ماموران پلیس راهور برای استفاده حداکثری از سطح معابر خودروهای زائرانی را که در محل های نامناسب پارک کرده بودند، طی روزهای گذشته جابجا کرده و به پارکینگ منتقل کرده اند، اظهار داشت: زائران اربعین در صورتی که در بازگشت مشاهده کردند خودرو آنها منتقل شده است، می توانند از طریق تماس با شماره های 120 و 110 از محل انتقال خودروهای خود مطلع شوند.
رئیس پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر از مرز مهران خارج شده اند، افزود: تردد این میزان زائر برای یک مرز که جمعیت شهر آن 10 تا 15 هزار نفر است واقعا عدد قابل توجهی است که این امر نشان از تلاش همه دستگاه های اجرایی کشور دارد.
وی در خصوص خودروهای کاپوتاژ شده که از مرز مهران به عراق رفتند، اضافه کرد: حدود چهار هزار دستگاه خودرو و اتوبوس کاپوتاژ شدند که از این میزان 2 هزار دستگاه اتوبوس و مابقی سواری بوده است که به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها در کشور عراق بیش از این میزان امکان کاپوتاژ نبود.
رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به تعطیلات پایان هفته نیز افزود: طرح ویژه ترافیکی برای تعطیلات پایان هفته برنامه ریزی شده است که جزئیات آن اعلام می شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!