چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۳ | ۱۳۹۱/۰۱/۱۶
كاهش تصادفات و تخلفات نوروزی
۱۲:۱۳ | ۱۳۹۱/۰۱/۱۶
اجاره خودرو

كاهش تصادفات و تخلفات نوروزی

پرشین خودرو: جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اعلام كاهش 13.5 درصدی تصادفات در نوروز 91 گفت: میزان تخلفات نیز 20 درصد كاهش داشته است.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار احمدرضا رادان در تشریح عملكرد نوروزی ماموران انتظامی با بیان اینكه از عملكرد ماموران پلیس بسیار راضی بوده‌ایم، گفت: پلیس در طرح نوروز رسیدگی به وضعیت راهنمایی و رانندگی و همچنین كاهش وقوع را در دستور كار خود قرار داد.

وی با بیان اینكه در حوزه راهنمایی و رانندگی به دلیل تعطیلات شاهد افزایش سفرهای برون‌شهری بوده‌ایم، گفت: در بحث وقوع نیز به دلیل آن كه برخی از هموطنان به سفر می‌رفتند منازل آنان خالی از سكنه بود و همچنین تعدادی از شهرها نیز به دلیل بافت فرهنگی خود تعداد زیادی مسافر می‌پذیرفتند.

رادان با بیان اینكه رفاه حال مسافران در شهرها و در جاده‌های كشور به صورت ویژه در دستور كار ماموران پلیس قرار گرفته بود، گفت: ماموران پلیس علاوه بر كنترل راهها و جاده‌های كشور تامین امنیت منازل خالی از سكنه را نیز برعهده داشتند.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینكه 500 هزار نفر شامل ماموران پلیس، امدادگران، ماموران اورژانس و غیره در طرح نوروزی شركت كردند گفت: در نوروز امسال شاهد افزایش بیش از 10 درصدی سفر نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم كه این عدد رقم قابل توجهی است.

رادان با بیان اینكه ماحصل تمامی تلاش ماموران پلیس و همچنین رفتار مردم و استفاده از تجهیزات الكترونیكی برای كنترل راه‌ها سبب شد كه آمار تصادفات 13.5 درصد كاهش داشته باشد، گفت: این میزان كاهش رقم خوبی است؛ اما كافی نیست.

تلفات سر صحنه تصادف در نوروز امسال 11 درصد كاهش یافت

وی با بیان اینكه تلفات سر صحنه تصادف نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد كاهش نشان می‌دهد، گفت: البته این رقم ممكن است تغییر كند اما به نظر می‌رسد در جمع‌بندی‌های نهایی نیز عددی كه پزشكی قانونی در مورد تلفات تصادفات نوروزی اعلام می‌كند، نسبت به سال گذشته كمتر باشد.

رادان همچنین با بیان اینكه تخلفات در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد كاهش یافته است، گفت: با توجه به آن كه شاهد افزایش سفر در نوروز امسال بوده‌ایم اما با نظارت فنی و تجهیزاتی این مهم كه كاهش تصادفات بود، محقق شد.

وی با بیان اینكه در حالی سال 89 ـ 90 را به پایان رساندیم كه آمار كشته‌های ما در تصادفات به 20 هزار نفر رسیده بود كه این موضوع سبب خوشحالی ما شد، گفت: این در حالی است كه در سال 84 آمار كشته‌های تصادفات به 27 هزار نفر رسیده بود و این در حالی بود كه چهار الی پنج میلیون خودرو در كشور داشتیم و در سال 90 اگر با آهنگ افزایشی پیش می‌رفتیم با 14 میلیون خودرو و هشت میلیون موتورسیكلت باید شاهد 52 هزار كشته در تصادفات می‌بودیم كه با اقدامات انجام شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این مدت در سال 90 تنها شاهد كشته‌شدن 20 هزار نفر در تصادفات بوده‌ایم.

احترام به قانون یكی از اهداف پلیس در سال 91

وی با طرح این سوال كه آیا 20 هزار كشته در تصادفات مناسب است، گفت: 20 هزار نفر تعداد كشته‌های در یك سال جنگی است و تلاش داریم تا در سال 91 یك شدت در بحث احترام به قانون و در نتیجه كاهش تلفات را داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، رادان همچنین در مورد برقراری طرح زوج و فرد و طرح ترافیك در پایتخت گفت: بعضی مواقع برای مدیریت شهری انتخاب‌ها میان بد و بدتر است، طرح زوج و فرد و طرح ترافیك خوب نیست اما قبول كنیم كه شهری داریم با خیابان‌های محدود و خودروهای زیاد و اگر اجازه ورود به تمامی خودروها داده شود شهر قفل می‌شود و باید این محدودیت‌ها را داشته باشیم تا تردد در این شهر آسان‌تر شود.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تلفات
نظر بینندگان
!
!
!