جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
آموزش به ربات ها با گوشی و مرورگر
۰۱:۰۳ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
ایرانسل 2

آموزش به ربات ها با گوشی و مرورگر

پرشین خودرو: گروهی از محققان روش تازه ای را ابداع کرده اند که با استفاده از آن انسان ها راحت تر و سریع تر می توانند مسائل مختلفی را به ربات ها آموزش دهند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، ابزاری که توسط محققان آمریکایی دانشگاه استنفورد بدین منظور ابداع شده روبوتورک نام دارد و با استفاده از آن می توان با یک گوشی و یک مرورگر اینترنتی تلفن همراه مسائل مختلفی را به ربات ها آموخت. به عنوان مثال ربات از این طریق می آموزد که چگونه باید اشیا را انتخاب کرده و بردارد.

محققان دانشگاه مذکور ابزار دیگری به نام SURREAL را هم ابداع کرده اند که فرایند آموزش با روبوتورک را با بررسی تجارب متعدد قبلی ساده تر می کند. همچنین SURREAL به ربات ها امکان می دهد تا در آن واحد با بررسی تجارب مختلف آموزش های موازی را دریافت کنند.

 

ربات

 


پژوهشگران می گویند استفاده از این دو ابزار مرزهای آموزش به ربات ها توسط انسان ها را جابجا کرده و از این طریق می توان انبوهی از اطلاعات جمع آوری شده توسط انسان ها را به ربات ها منتقل و توانمندی های آموزشی آنها را تقویت کرد.

تا به حال ربات ها بخش اعظم اطلاعات خود را از طریق تعامل با محیط اطراف یا از طریق نرم افزارهای رایانه ای دریافت می کردند. اما حالا انسان های عادی هم می توانند در این فرایند مشارکت کنند.

برچسب ها:
گوشیمرورگرربات
نظر بینندگان
!
!
!