چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تولید پهپادی به نام پنگوئن
۰۸:۱۶ | ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
ایرانسل 2

تولید پهپادی به نام پنگوئن

پرشین خودرو: یک شرکت تجاری پهپادی به نام پنگوئن سی تولید کرده که می تواند بعد از یک بار شارژ تا ۲۰ ساعت پرواز کند و تا شعاع ۱۰۰ کیلومتری از مرکز کنترل خود دور شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، پهپاد یادشده مجهز به تجهیزات و امکانات متنوعی برای کنترل و نظارت و گشت زنی و جمع آوری اطلاعات از محیط اطراف است.

هدایت این پهپاد توسط دو نفر صورت می گیرد و تجهیزات راه اندازی و هدایت آن بر روی یک وانت کوچک نصب شده و قابل حمل و نقل است. مونتاژ این پهپاد نیز در عرض کمتر از یک ساعت صورت می گیرد. سیستم پرتاب قابل حمل و سیستم چتر نجات این پهپاد هم هدایت راحت و ایمن آن را ممکن می کند.

 

پهپاد


یک نقطه قوت این پهپاد موتور برقی دارای سیستم گرم و سرد کننده اختصاصی است که باعث می شود این پهپاد حتی بتواند در سرمای زیر صفر و در گرمای کشنده ( از منفی ۲۵ درجه تا مثبت ۵۰ درجه) هم ماموریت های گشت زنی خود را انجام دهد. تعویض اجزای آسیب دیده موتور پهپاد یادشده هم با توجه به طراحی ماژولار آن ساده است. کم سرو صدا بودن موتور هم استفاده از آن برای گشت زنی های مخفی را تسهیل می کند.

این پهپاد که در دارای دوربین دید در شب هم هست می تواند اطلاعات را با سرعت ۱۲ مگابیت در ثانیه به مرکز فرماندهی منتقل کند. پهپاد یادشده می تواند تا حداکثر ۳۰۰۰ متر در آسمان اوج بگیرد. قابلیت زوم چهار دوربین این پهپاد از ۱۵ ایکس تا ۳۰ ایکس در نوسان است. حداکثر سرعت این پهپاد ۳۲ متر در ثانیه است.

نظر بینندگان
!
!
!