شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۸:۵۷ | ۱۳۹۱/۰۱/۱۷
هیوندایی هم از ایران می‌رود!
۰۸:۵۷ | ۱۳۹۱/۰۱/۱۷
اجاره خودرو
پس از پژو،

هیوندایی هم از ایران می‌رود!

پرشین خودرو: به فاصله کوتاهی پس از پژو سیتروئن فرانسه، هیوندایی موتورز کره جنوبی نیز دیروز تجارت خود با صنعت و بازار خودرو ایران را تعلیق کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، آن طور که روزنامه نیویورک تایمز آمریکا دیروز گزارش داد، هیوندایی به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز کره و یکی از غول‌های خودروسازی دنیا، در راستای تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، تجارت خود با این کشور را قطع کرده است.

این در حالی است که هفته گذشته نیز پژوسیتروئن فرانسه پس از قطعی شدن شراکت خود با جنرال موتورز و واگذاری هفت درصد از سهامش به این شرکت آمریکایی، خبر از تعلیق همکاری خود با صنعت خودرو ایران داد.

هرچند تاثیر قطع ارتباط هیوندایی با بازار و صنعت خودرو ایران قابل مقایسه با خروج پژو نیست، اما به هر حال بازار خودروهای وارداتی تاثیر قابل توجهی از نبود هیوندایی خواهد پذیرفت.

در حال حاضر طبق آمارها، هیوندایی اصلی ترین شرکت صادرکننده خودرو به ایران است و محصولات آن، مشتریان زیادی دارد، بنابراین با تصمیم جدید هیوندایی، برخی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که بازار وارداتی‌ها آشفته‌تر از قبل شود.

به نوشته دنیای اقتصاد، البته باید دید هیوندایی ارتباط مستقیم خود را با ایران قطع کرده یا اینکه این محدودیت را برای کل سیستم فروش خود در نظر گرفته است که اگر مورد دوم درست باشد، آینده‌ای ناخوشایند در انتظار بازار خودروهای وارداتی کشور خواهد بود.

بازار وارداتی‌ها به خصوص محصولات هیوندایی مدت‌ها است با آشفتگی و افزایش قیمت دست و پنجه نرم می‌کند و با قطع ارتباط هیوندایی، کاهش عرضه و رشد شدید قیمت تاثیری منفی و گران بر آینده این بازار خواهد گذاشت.

البته اگر هیوندایی راه را برای ارتباط غیرمستقیم با ایران باز گذاشته باشد، واردکنندگان می‌توانند به تجارت خود با این شرکت کره‌ای ادامه دهند، منتها در آن صورت باید خودروهای هیوندایی را از طریق واسطه خریداری کنند، که این کار هزینه‌های خاص خود را دارد و قیمت‌ها را بالا می‌برد.

هیوندایی البته رابطه‌ای محدود با «راین خودرو» یکی از خودروسازان بخش خصوصی نیز دارد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
محسن
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۱/۱۸
تحریم هیچ تاثیری نگذاشته میبینید که تورم کشوهای دیگه!!! 0.8% تورم ایران 23 درصد تازه از قول مسولین عزیز
ناشناس
vote
۰
vote
۱۳۹۱/۰۱/۱۷
هر دم ازین باغ بری میرسد!!!
!
!
!