پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۲ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۰
هشدار مرکز ماهر به کاربران ویندوز
۱۶:۱۲ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۰
اجاره خودرو

هشدار مرکز ماهر به کاربران ویندوز

پرشین خودرو: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای کشور(ماهر) اعلام کرد: آسیب‌پذیری قدیمی بحرانی با نام اترنال بلو (EternalBlue) که در سال 95 با سطح خطر بحرانی شناسایی شده بود، فعالیت مجدد خود را آغاز کرده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روزنامه ایران، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای کشور(ماهر) اعلام کرد: آسیب‌پذیری قدیمی بحرانی با نام اترنال بلو (EternalBlue) که در سال 95 با سطح خطر بحرانی شناسایی شده بود، فعالیت مجدد خود را آغاز کرده است.

این آسیب‌پذیری جدی نسخه‌های مختلف سیستم عامل ویندوز را تحت تأثیر قرار می‌داد. اترنال بلو یک برنامه یا کد مخرب رایانه است که توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده امریکا توسعه یافت. از آن زمان تا به حال انواع باج افزار و جاسوس‌افزار و غیره از این آسیب‌پذیری سوء‌استفاده کرده‌اند.

بررسی‌های مجدد مرکز ماهر نشان‌دهنده وجود تعداد زیاد آدرس‌های دارای آسیب‌پذیری مذکور است و از این‌رو لازم است راهبران شبکه نسبت به امن‌سازی آن اقدام کنند. مرکز ماهر اعلام کرده است: با توجه به انتشار وصله‌های امنیتی مرتبط توسط شرکت مایکروسافت (حتی برای ویندوز XPخارج از دوره پشتیبانی)، لازم است این سرویس در همه سیستم‌ها به‌روزرسانی شود.

باج افزار نوعی از بدافزارها است که به مجرمان این امکان را می‌دهد تا بتوانند از طریق یک کنترل از راه دور، رایانه قربانی را قفل کنند به‌طوری که کاربر نتواند از سیستم خود استفاده کند و سپس یک پنجره «پاپ-آپ» روی رایانه شخص نمایان کنند تا به او بگویند که این قفل باز نمی‌شود تا زمانی که هزینه‌ای را برای باز کردن آن بپردازید.

جاسوس افزار مانند ویروس و کرم نیز نوعی بدافزار است. بدافزار به برنامه‌هایی گفته می‌شود که توانایی آسیب رساندن به یک سیستم رایانه‌ای یا شبکه‌ای از کامپیوترها دارند. جاسوس افزار برنامه‌ای است که بدون اجازه کاربر روی سیستم رایانه‌ای وی نصب شده، کنترل آن را از فرد می‌گیرد و اطلاعات شخصی وی را برای یک شخص ثالث می‌فرستد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!