جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ساخت خودروهای برقی هوندا در چین
۰۶:۳۷ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
ایرانسل 2

ساخت خودروهای برقی هوندا در چین

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی هوندا‌موتور با همکاری گروه خودروسازی گوانژو قرار است ۳/ ۳ میلیارد یوآن معادل ۴۷۷ میلیون دلار را برای افزایش ظرفیت تولید خودروهای برقی و نسل جدید خودروها سرمایه‌گذاری کنند تا بتوانند پاسخگوی نیاز فزاینده بازار چین باشند.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت خودروسازی گوانژو اعلام کرده است که در پی این سرمایه‌گذاری مشترک با هوندا انتظار می‌رود تا ۱۷۰ هزار دستگاه در سال به ظرفیت تولید خودروهای برقی این شرکت افزوده شود. قرار است این افزایش ظرفیت از طریق نوسازی و ساخت تاسیسات و بازطراحی مدل‌های کنونی ایجاد شود.

در این بیانیه اشاره‌ای به محل احداث این تاسیسات یا زمان آن نشده است. قرار است این خودروهای برقی جدید با برند این گروه خودروسازی چینی (GAC) به تولید برسد. همچنین شرکت ژاپنی هوندا نیز قرار است نخستین خودروی برقی خود را در چین به تولید برساند.

این خودرو قرار است در همکاری مشترکی با گروه خودروسازی دانگ‌فنگ وارد بازار شود. دولت چین به‌تازگی اعلام کرده است که خودروسازان فعال در بازار این کشور باید سهم قابل‌توجهی از تولید محصولات خود را به خودروهای برقی و دوستدار محیط‌زیست اختصاص دهند.

نظر بینندگان
!
!
!