یكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
 پایتخت به پارکینگ سیار بزرگ تبدیل شده است
۱۱:۴۳ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران:

پایتخت به پارکینگ سیار بزرگ تبدیل شده است

پرشین خودرو: رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: پایتخت به پارکینگ بسیار بزرگی بدل شده و راهکار رفع این معضل اجرای tod (توسعه مبتنی بر حمل و نقل همگانی) است.

به گزارش  پرشین خودرو به نقل ازایرنا، شهربانو امانی روز شنبه در نشست امکان و روش اجرای tod در شهر تهران اظهار داشت: کمیته ای در شورای شهر به اسم todبنیان گذاشته شد و این یکی از دستاوردهای شورای پنجم است.
امانی با اشاره به تاریخچه احداث مترو گفت: 154 سال قبل در کشورهای دیگر مترو وجود داشت اما در تهران کمتر از 50 سال است که مترو ساخته شده است.
امانی حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا در تهران را مطالبه اجتماعی مردم عنوان کرد و گفت: آلودگی هوا برای نسل آینده تاثیر منفی زیادی دارد و بیش از 170 سال است که خیابان ها را ماشین ها از انسان ها گرفتند و امروز پایتخت در یوغ ماشین ها قرار دارد.

 

پایتخت

 


عضو شورای شهر گفت: یک و نیم قرن از دانش روز بشری عقب هستیم و باید تلاش کنیم این عقب ماندگی جبران شود.
وی با بیان اینکه قرار بود که شهر را مردم اداره کنند گفت: اراده مردم در مدیریت شهری با اجرایی کردن tod مشخص می شود و الگوی بعدی در توسعه شهر باید اجرای tod باشد .
عضو شورای شهر تهران بیان کرد: وقتی که اتوبان ساختیم و عرض و طول آن را بیشتر کردیم، سرعتمان بیشتر شد اما آرامش پیدا نکردیم و همان حد آرامش را از دست دادیم.

نظر بینندگان
!
!
!