یكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
اقدامات امنیتی توئیتر شدت گرفت
۰۰:۴۰ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۳

اقدامات امنیتی توئیتر شدت گرفت

پرشین خودرو: توئیتر به تازگی اعلام کرده است که کاربران از این پس قادر خواهند بود حساب‌های کاربری جعلی، روبات‌ها و تمامی اکانت‌هایی که به انتشار اخبار کذب می‌پردازند، را گزارش کنند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا،  با توجه به آنکه در سال‌های اخیر بسیاری از شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر، فیس‌بوک و گوگل همواره به اتهام انتشار اخبار کذب و دروغین و همچنین در اختیار قرار دادن پلت‌فرم خود برای سواستفاده‌کنندگان در مقابل نهادهای امنیتی و نظارتی جواب پس داده‌اند، از آن پس تعهد بیشتری برای مقابله و برخورد با حساب‌های کاربری دردسرساز به خرج داده و تصمیمات سخت‌گیرانه‌تری را در این خصوص اتخاذ کرده‌اند.

حالا به تازگی توئیتر اعلام کرده است که فرایند گزارش و ریپورت کردن پلتفرم خود را تغییر داده و به روزرسانی کرده است که این امکان را به کاربران خواهد داد تا توییت‌هایی که از نظر کاربران توسط یک بات یا حساب کاربری جعلی نوشته و منتشر شده‌اند، را با انتخاب گزینه «it's suspicious or spam» به توئیتر گزارش کنند و البته دلیل ریپورت کردن خود را نیز اعلام کنند.

روز گذشته بود که تغییرات امنیتی مذکور در پلت‌فرم توییتر ایجاد شد و این شبکه اجتماعی از تمامی کاربرانش درخواست کرده است که در این خصوص با توئیتر همکاری کرده و به مقابله با اخبار کذب و دروغین بپردازند.

توئیتر پس از اقدامات مداخله‌جویانه روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، به شدت به باز گذاشتن فضای مجازی و سوءاستفاده مداخله‌گران روسی از پلت‌فرم این شبکه اجتماعی متهم شد. البته این نخستین و تنها باری نبود که توئیتر در کنار سایر شبکه‌های اجتماعی مقصر نشان داده می‌شد چرا که همواره بسیاری از سیاستمداران در جهان علت تحریک خیل عظیمی از شهروندان را فضای باز رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی می‌دانند.

بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند که روند رو به رشد تعلیق و مسدود کردن حساب‌های کاربری در توئیتر در ماه ژوئیه نیز با همین روند افزایشی ادامه پیدا خواهد کرد.

برچسب ها:
توئیتر
نظر بینندگان
!
!
!