دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تردد ۱۴۰ هزار زائر با پروازهای اربعین از فرودگاه امام خمینی
۱۶:۱۱ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
ایرانسل 2

تردد ۱۴۰ هزار زائر با پروازهای اربعین از فرودگاه امام خمینی

پرشین خودرو:معاون بهره برداری فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: امسال با درنظر گرفتن گیت های اختصاصی گذرنامه برای پروازهای اربعین و همچنین تسهیلات ویژه فرودگاهی، میزان ایستایی زائران اربعین به حداقل رسید.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فرودگاه امام خمینی (ره)، علی رستمی با اشاره به انجام بیش از ۸۰۰ سورتی پرواز در عملیات پروازی اربعین سال ۹۷ اظهار داشت: از تاریخ ۲۷ مهر لغایت ۱۲ آبان ماه ۴۰۱ سورتی پرواز ورودی و ۴۰۲ سورتی پرواز خروجی صورت گرفته و در مجموع ۱۴۰ هزار زائر مراسم اربعین حسینی در فرودگاه امام خمینی (ره) اعزام و پذیرش شده‌اند.

وی افزود: در عملیات پروازی اربعین تا کنون ۷۰ هزار و ۹۷ زائر از فرودگاه امام خمینی (ره) به شهرهای نجف و بغداد منتقل شده اند و ۶۹ هزار و ۸۵۲ نفر نیز از عتبات عالیات به کشور بازگشته اند که البته این تعداد تا پایان ماه صفر افزایش پیدا می کند.

 

هوایی

 

رستمی از جابه جایی بیش از ۱۲۳ تن بار مسافران در پروازهای رفت و برگشت اربعین خبرداد و گفت: امسال با درنظر گرفتن گیت‌های اختصاصی گذرنامه برای پروازهای اربعین و همچنین ارائه تسهیلات ویژه از جمله سالن مجزا، برپایی موکب امام روح‌الله با خدمات فرهنگی و رفاهی، حضور راهنمای مسافر در بخش‌های مختلف فرودگاه و فضای مناسب و کافی برای پارک خودرو، رضایت‌مندی زائران اربعین از خدمات فرودگاهی به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تصریح کرد: سعی کردیم با هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی از طریق سازمان هواپیمایی کشوری تأخیر پروازهای اربعین را در فرودگاه امام (ره) به حداقل برسانیم و خوشبختانه کاهش ۲۷ درصدی تأخیرات را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم.

نظر بینندگان
!
!
!