جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سیگنالی از دستگاه ضبط صدای کابین خلبان دریافت نمی‌شود
۱۰:۴۴ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
ایرانسل 2
سرپرست تیم جست‌وجوی لاشه هواپیمای اندونزی:

سیگنالی از دستگاه ضبط صدای کابین خلبان دریافت نمی‌شود

پرشین خودرو: سرپرست تیمی که لاشه هواپیمای لاین‌ایر با شماره پرواز۶۱۰ متعلق به خطوط هوایی اندونزی را جست‌وجو می‌کند گفت که گروه آنان از دستگاه ضبط صدای کابین خلبان که در اعماق دریا جای گرفته است، دیگر سیگنالی دریافت نمی‌کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایسنا، این تیم چندین روز است که به همراه غواصان به دنبال بقایای هواپیمای بوئینگ-۷۳۷ کف دریا را کاوش می‌کند.


هواپیمای خطوط هواپیمایی ارزان قیمت «لاین‌ایر» با ۱۸۹ سرنشین تنها ۱۳ دقیقه بعد از ترک فرودگاه جاکارتا سقوط کرد. گمان می‌رود تمامی سرنشینان آن کشته شده‌اند. پلیس تا کنون دی‌ان‌ای ۱۸۱ نفر را شناسایی کرده است.

جعبه سیاه اول این هواپیما که حاوی اطلاعات ناوبری آن است روز پنجشنبه پیدا شد اما کارشناسان می‌گویند هنوز نتوانسته‌اند داده‌ها و اطلاعات آن را استخراج کنند.

 

هواپیما

 


طبق اعلام مقامات، کار زدودن نمک دریا از روی کارت حافظه انجام گرفته است و آن‌ها در انتظار رسیدن تجهیزات بیشتر هستند.

تحلیل‌گران صنعت هوایی می‌گویند پیدا شدن دستگاه ضبط صدای کابین خلبان از این جهت برای تیم تحقیق حیاتی است تا دریابند آیا دیگر هواپیماهای بوئینگ-۷۳۷ نیز در معرض حادثه مشابه منجر به سقوط هستند یا نه؟

هر روزه هزاران بوئینگ-۷۳۷ در جهان به پرواز درمی‌آیند.

به گزارش یورونیوز، در حین عملیات کاوش در دریا که با مشارکت ۱۰۰ غواص ادامه دارد، یک غواص جان خود را از دست داد. این غواص در حالت بیهوشی به ساحل آورده شد اما تلاش پزشکان برای نجات وی بی‌ثمر بود.

نظر بینندگان
!
!
!