چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
پرشین خودرو
راه‌های از بین بردن بوی بد خودرو
۰۶:۲۳ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
iran zamin2

راه‌های از بین بردن بوی بد خودرو

پرشین خودرو: گاهی بوی بد در خودرو می‌پیچد و انگار خلاصی از آن امکان‌پذیر نیست.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، بعضی از این بوها به مرور از بین می‌روند اما مواردی هم هست که گذشت زمان باعث بدتر شدن بو می‌شود و در نهایت یک فاجعه تحمل ناپذیر رخ می‌دهد.

اگر شما ساعات زیادی را در خودرو می‌گذرانید و یا راننده هستید بهتر است بدانید که بوی بد خودرو ممکن است برای شما چندان آزاردهنده نباشد اما برای مسافرانتان حتما ناخوشایند است. در این جور موارد غالبا می‌گویند پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین بهترین راه این است که از ابتدا جلوی وخیم شدن اوضاع را بگیرید اما اگر با رعایت موارد پیشگیری کننده باز هم به مشکل برخوردید، نگران نباشید می‌توانید با انجام چند کار ساده و نسبتا ارزان بوی نامطبوع خودرو را به طور کامل از بین ببرید.

راه‌های پیشگیری از بوی بد خودرو

1- خوردنی‌ها را در خودرو جانگذارید: جا گذاشتن باقی‌مانده ساندویچ در صندلی عقب خودرو، یا سیبی که نیمه گاز زده شده خیلی اتفاق دور از ذهنی نیست، اما تلاش کنید که این موارد در خودروی شما رخ ندهد. زیرا مواد خوراکی به سرعت فاسد می‌شوند و بوی ناخوشایند آن تا مدت‌ها در فضای خودرو باقی می‌ماند.

۲- زباله‌ها را فراموش نکنید: نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که هرگز زباله‌ها را درخودرونگه ندارید. به ویژه وقتی که مواد خوراکی بین آنهاست. کیسه‌های فست فود، ظروف یکبار مصرف، لیوان و دستمال‌های مصرف شده را در خودرو رها نکنید و حتما با پایان سفر از خودرو خارج کنید.

۳- لکه‌ها را دست کم نگیرید: لک‌ها و باقی‌مانده‌های غذا را به سرعت پاک کنید. اگر مشغول رانندگی هستید بهتر است در یک مکان مناسب پارک کنید تا بتوانید به خوبی سطح را تمیز کنید. یک حوله یا دستمال را برای این کار اختصاص دهید تا اگر مایعی در خودرو ریخت هم بتوانید به سرعت لک آن را از بین ببرید.

۴- سیستم تهویه هوا: از سیستم تهویه هوای مطبوع خودرو به طور منظم استفاده کنید. هفته‌ای یکبار سیستم تهویه هوای مطبوع خودرو را به مدت ۱۰ دقیقه روشن کنید.

 

بوی بد خودرو

 

راه‌های از بین بردن بوی بد خودرو

برای اینکه خودرو شما بوی خوشی دهد به طوری‌که مسافر از استشمام آن لذت ببرد و خاطره خوبی در ذهنش بماند می‌توانید این مطلب را بخوانید. همچنین اگر مطمئن شدید که آشغالی در خودرو نمانده می‌توانید برای خلاصی از بوی نامطبوع در یک روز آفتابی شیشه خودرو را پایین دهید و بگذارید چند ساعتی گردش هوا در خوذرویتان اتفاق بیفتد. اگر بوی خودرو از بین نرفت راه‌های زیر را امتحان کنید.

۱.- جادوی جوش شیرین: بوهای خاص مانند دود می‌توانند به همه چیز نفوذ کنند و جوش شیرین یک ماده قوی برای از بین بردن این بوهاست. می‌توانید برای خلاصی از دست این بوهاُ پودر جوش شیرین را روی تشک‌های صندلی، کف خودرو و اطراف درزهای آن بریزید. نکته مهم این است که قبل از آغاز کار از خشک بودن لوازم دلخلی خودرو خود اطمینان حاصل کنید. بعد از آن اجازه دهید ۳ تا ۴ ساعت جوش شیرین روی سطوح بماند.

۲- جارو بکشید: باید تمام فضای داخل خودرو را با دقت جارو کنید تا علاوه بر جوش شیرین گرد و خاک‌ها هم از بین بروند. اگر از جاروهایی با سرهای کوچک استفاده کنید می‌توانید تمام گوشه‌ها و درزها را نظافت کنید. وقتی جارو کشیدنتان تمام شد بهتر است چند ساعتی هم زیرپایی‌ها را در فضای باز بگذارید.

۳- تمیزکاری با مواد خانگی: برای تمیز کردن تشک صندلی‌ها می‌توانید از یک محلول خانگی کمک بگیرید. نیمی از یک بطری را با سرکه و مابقی آن را با آب پر کنید. از صندلی راننده شروع کنید؛ کل صندلی را با محلول اسپری کنید و بعد از آن با یک دستمال کاملا نخی یا میکروفیبر پاک کنید. سپس سراغ صندلی کمک راننده و بعد از آن صندلی های عقب بروید. برای از بین رفتن بوی سرکه باید کمی تامل کنید اما این محلول تقریبا تمام بوهای بد از جمله سیگار را به طور کامل از بین می‌برد. برای شستن زیرپایی‌ها هم می‌توانید از محلول آب و پودر شستشو کمک بگیرید.

برچسب ها:
خودروبوی بد
نظر بینندگان
!
!
!