چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
بازنگری در دستورالعمل خدمات پس از فروش خودروها همچنان در صف تصمیمات وزارت صمت / درخواستی که با گذشت بیش از یک سال، بی پاسخ مانده است
۱۲:۳۱ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
ایرانسل 2
/اختصاصی/ویرایش پنجم ضوابط خدمات پس از فروش چه زمانی اجرایی می شود؟!

بازنگری در دستورالعمل خدمات پس از فروش خودروها همچنان در صف تصمیمات وزارت صمت / درخواستی که با گذشت بیش از یک سال، بی پاسخ مانده است

پرشین خودرو: با گذشت بیش از یک سال از درخواست بازنگری در دستورالعمل «شرایط، ضوابط و ارزیابی خدمات پس از فروش صنعت خودرو» به وزارت صنعت، معدن و تجارت، تاکنون پاسخی در این خصوص ارائه نشده است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، نبود پاسخ گویی به درخواست بازنگری (ویرایش پنجم) در دستورالعمل و ضوابط خدمات پس از فروش خودروها در حالی همچنان از سوی وزارت صمت بی پاسخ مانده که به گفته دبیر انجمن شرکت های خدمات پس از فروش، ویرایش چهارم دستورالعمل و ضوابط و شرایط خدمات پس از فروش صنعت خودرو تا پایان سال 96 معتبر و قابل اجرا بوده است و با وجود ارائه درخواست بازنگری از اواخر شهریور سال گذشته تاکنون، وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه هیچ گونه پاسخی را ارائه نکرده است.

دبیر انجمن شرکت های خدمات پس از فروش خودرو، در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو با اشاره به اتمام مدت دو ساله اعتبار ویرایش چهارم دستورالعمل و ضوابط خدمات پس از فروش، اظهار داشت: آخرین بازنگری دستورالعمل و ضوابط خدمات پس از فروش خودروها سال 93 تدوین و از سال 94 اجرایی گردید و در بازنگری که که ویرایش چهارم دستورالعمل خدمات پس از فروش بود، قید گردید که بازنگری جدید در صورت نیاز انجام خواهد شد.

 

انجمن خدمات پس از فروش


عباسعلی غیاثی افزود: از سال گذشته انجمن طی نامه ای خواستار بازنگری در دستورالعمل و ضوابط خدمات پس از فروش شده است که تاکنون وزارت صمت واکنشی به این درخواست نداشته است.

وی گفت: طبق دستورالعمل شرایط، ضوابط وارزیابی خدمات پس از فروش صنعت خودرو، شاخص‌ های این ارزیابی هر دو سال یک بار باید مورد بازنگری قرار گرفته و به‌روز شود از این رو شرکتهای خدمات پس از فروش به منظور واقعی کردن شاخص‌ ها با شرایط روز درخواست بازنگری جدید را به وزارت صمت ارائه کردند.

غیاثی تاکید کرد: درخواست بازنگری در دستورالعمل شرایط، ضوابط و ارزیابی خدمات پس از فروش صنعت خودرو به همراه پیشنهادهای اعضای به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده است وانتظار می رود وزارت صنعت، معدن و تجارت هرچه سریعتر در این رابطه اقدام و ویرایش پنجم دستورالعمل و ضوایط و شرایط خدمات پس از فروش صنعت خودرو را عملیاتی شود.

دبیر انجمن شرکت های خدمات پس از فروش خودرو با اشاره به پیشنهادات ارائه شده در ویرایش جدید دستورالعمل و ضوابط خدمات پس از فروش خاطرنشان کرد: پیشنهادات انجمن برای بازنگری در دستورالعمل شامل به روزرسانی شاخص‌های ارزیابی خدمات پس از فروش خودرو بوده که در صورت تایید و تصویب وزارت صمت اجرایی می شود.

نظر بینندگان
!
!
!