جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
مسیر ریلی قم– تهران ایمن‌سازی شد
۱۲:۴۷ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
اجاره خودرو

مسیر ریلی قم– تهران ایمن‌سازی شد

پرشین خودرو: مدیرکل راه‌آهن قم از تخریب ترانشه ۴۰۰ متری با ارتفاع ۱۷ متر به منظور ایمن‌سازی خطوط و سیر ایمن قطار‌های عبوری در مسیر قم – تهران و بالعکس خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، محسن اعتماد با بیان این خبر بیان کرد: این ترانشه در کیلومتر ۶۷ خط آهن قم – تهران ( بلاک نمکزار – علی آباد ) واقع شده بود که با عملیات فوق، خطر سقوط سنگ و ترانشه، رفع شد‌‌.

وی در تشریح اهمیت موضوع گفت: به صورت معمول امکان سقوط این نوع سنگ‌ها موقع عبور قطار و ایجاد ارتعاش ناشی از حرکت قطار بیشتر اتفاق می‌افتد که موجب بروز سانحه می‌شود؛ بنابراین شناسایی و برنامه ریزی جهت رفع نقاط حادثه خیز از جمله مواردی است که این اداره کل در برنامه های خود گنجانیده تا سفری ایمن برای مسافرین و قطارهای عبوری را تأمین کند.

 

ریل

 

مدیرکل راه‌آهن قم افزود: در برخی از مسیرها و خطوط راه‌آهن، سنگ‌های معلقی داخل ترانشه ها وجود دارد که در اثر بارندگی و شسته شدن اطراف آن، ریشه سنگ در داخل سطح کوه به مرور زمان کوتاه و سست شده و احتمال ریزش و سقوط آن وجود دارد بنابراین با شناسایی و مطالعه بر روی این ترانشه ها، کار سبک سازی و تخریب ترانشه‌ها آغاز می‌شود.

اعتماد اشاره به اینکه مسیر قم–‌تهران یکی از خطوط پر تردد حوزه استحفاظی راه‌آهن قم است گفت: ایمن سازی این محور به دلیل این که سالانه حجم بالایی از مسافر در این محور جابه‌جا می‌شود از اولویت‌های این اداره کل بود که انجام شد.

نظر بینندگان
!
!
!