چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
استفاده از پنل های خورشیدی بر روی محصولات «هیوندای» و «کیا»
۰۱:۱۶ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
اجاره خودرو
/اختصاصی/

استفاده از پنل های خورشیدی بر روی محصولات «هیوندای» و «کیا»

پرشین خودرو: کمپانی خودروسازی هیوندای و کیا برای معرفی فناوری شارژ خورشیدی بر روی برخی از محصولات خود برنامه ریزی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، دو تولید کننده اتومبیل کره‌ای وهمچنین شریک اصلی یکدیگر در بازار یعنی شرکت خودروسازی کیا و هیوندای، برای پشتیبانی بهتر از محصولات الکتریکی و یا مدل‌های حمایت شده توسط سیستم‌های محرک الکتریکی از جمله هیبریدی و پلاگین هیبریدی، پنل‌های تولید برق خورشیدی را تولید کرده‌اند که امکان استفاده از آنان بر روی سقف وسایل نقلیه وجود دارد و همانطور که می‌دانید، می‌توانند به تولید نیروی برق و شارژ بهتر و سریع‌تر باتری‌های اتومبیل کمک کنند.

منابع خبری مدعی هستند که توسط اتحاد "هیوندای و کیا"، سه نوع سیستم شارژ خورشیدی در حال توسعه است که سیستم اول می‌تواند "سیلیکون خورشیدی"، سیستم دوم می‌تواند "نیمه شفاف خورشیدی" و آخر از همه می‌تواند سیستم "تابش خورشیدی سبک" باشد که هنوز جزییات دقیقی در رابطه با آنان ارائه نشده است.

 اما می‌توان انتظار داشت که بهترین پنل خورشیدی یعنی "تابش خورشیدی سبک" بر روی مدل‌های تمام الکتریکی هیوندای و کیا نصب شود و آخرین و شاید ارزان‌ترین نوع پنل خورشیدی یعنی "پنل های خورشیدی سیلیکونی" هم برای مدل‌های هیبریدی و یا استاندارد مورد استفاده قرار خواهد گرفت که برای تایید این موضوع، باید تا انتشار جزییات بیشتر از سوی کمپانی خودروسازی "هیوندای و کیا" صبر کنیم. هرچند ناگفته نماند که بسته به شرایط آب و هوا، گفته می‌شود که پنل‌های خورشیدی اتومبیل در طول روز می‌توانند 30 الی 60 درصد ظرفیت باتری‌های اتومبیل را شارژ کنند.
 

نظر بینندگان
!
!
!