یكشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۵۰ هزار خودرو باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند
۱۰:۲۵ | ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
عضو شورای شهر تهران:

۱۵۰ هزار خودرو باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند

پرشین خودرو: عضو شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر ۱۵۰ هزار خودرو باید برای معاینه فنی به مراکز مراجعه کنند و از پلیس درخواست می‌شود خودروهای فاقد معاینه فنی را جریمه کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، آرش حسینی میلانی در تذکرات پیش از دستور نود و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: تذکر امروز بنده درباره آلودگی هوا است.

وی افزود: ۱۴ روز از ۱۲۰ روز نبرد با آلودگی هوا را با مشارکت مردم به خوبی پشت سر گذاشته‌ایم و روز ناسالم نداشته‌ایم و روزهای ۵ و ۶ آبان‌ماه نیز هوای پاک داشتیم.

حسینی میلانی گفت: حدود ۷۰ هزار نفر از شهروندان موفق شدند معاینه فنی دریافت کنند و در آغاز زمستان، شرایط تهویه طبیعی هوای شهر یک‌سوم می‌شود، بنابراین باید اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۴ مرکز معاینه فنی تهران سه شیفته کار می‌کنند و طول صف نیز به زیر دو ساعت رسیده است.

 

معاینه فنی

 


عضو شورای شهر تهران ادامه داد: باید ۱۰ هزار نفر وسایل نقلیه خود را به مراکز معاینه ببرند و مدرک لازم برای تردد در شهر را دریافت کنند.

وی اضافه کرد: همچنان راهنمایی و رانندگی نگران طول صف‌ها هستند و درخواست ما این است که خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند جریمه شوند.

حسینی میلانی گفت: در حال حاضر براساس آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی، از هر ۱۰ نفر ۹ نفر درگیر آلودگی هوا هستند.

وی بیان داشت: ما باید روزهایی را در نظر بگیریم که شاخص آلودگی هوا بیش از ۲۰۰ می‌شود و مشکلات زیادی را برای شهروندان ایجاد می‌کند.

نظر بینندگان
!
!
!